• resmi ilanlar

“YAPACAĞINIZ FESTİVALİN…”

2019-04-19 11:00:15

Öğrencilerin ortak fikri;

4 senelik aranın ardından son 2 yıldır Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen Bahar Şenlikleri’nin 14 Burda AVM’de yapılacak olması öğrenciler tarafından tepki ile karşılandı.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 4 yıl aranın ardından son 2 senedir yapılan Bahar Şenlikleri’nin bu yıl gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz aylarda Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Konseyi arasında yapılan görüşmeler sonucunda şenliklerin düzenleneceği kesinleşmişti fakat beklenmedik bir gelişme öğrenciler tarafından tepki ile karşılandı.

Bolu’da geçtiğimiz yıllarda faaliyet göstermeye başlayan 14 Burda AVM’de ana gösterinin düzenleneceğine dair afişler kent merkezinde billboardlara asıldı. “Kolpa” isimli müzik grubunun konseri ile DJ performansının gerçekleşeceği şenliklerin 14 Burda AVM’de düzenlenmesine anlam veremeyen ve yaşananları tepki ile karşılayan öğrenciler şenliklerin üniversitenin Gölköy Yerleşkesi’nde gerçekleşmesini istiyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye’de şenlik düzenleyen üniversitelerin hepsi kendi yerleşkelerini festival alanı olarak tercih ederken, Bolu’da böyle bir uygulamanın gerçekleşmesi tepki çekti. Öte yandan bir öğrenci şenliğinin AVM’de gerçekleştirmesi halinde Türkiye’de bir ilk yaşanacak.

AVM’DE ŞENLİK DÜZENLENMESİNİN NEDENİ NE?

Öğrencilerin merak ettiği diğer bir konu ise şenliklerin neden AVM’de düzenlendiği. Açık havada ve ulaşımın herkes tarafından kolay olduğu bir bölge olan Gölköy Yerleşkesi varken, şenliklerinin neden bir AVM’ye alındığı merak konusu oldu. Üniversite esnafının zorluklarla işlettiği dükkanlar yerine bir AVM’de konser düzenlenmesinin kime yarar sağlayacağı anlamlandırılamazken, üniversite yönetimi tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit