• resmi ilanlar

“DOĞUDAN BATIYA ADİL BİR DÜNYAYA”

2019-04-19 10:00:05

Bolu Köroğlu Uluslararası Öğrenci Derneği (BOLU-KUDER), 20 Nisan Cumartesi günü Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliğini gerçekleştirecek.

İHH tarafından etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye’de 15 yıl önce başlayan misafir öğrenci çalışmamız bu zaman zarfında UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Türkiye’de 64 Uluslararası Öğrenci Derneği ve 25 ildeki temsilcilik düzeyindeki çalışmalarıyla 10 binlerce misafir öğrenciye temas eden büyük bir organizasyon haline gelmiştir. Türkiye’ye bugün 203 ülkeden 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimiz gelmiş ve eğitim görmektedir. 1983’ten günümüze Türkiye’ye gelip mezun olan 160 ülkeden 150 bin Türkiye mezunu vardır. İşte bu misafir öğrencilere hitap eden çalışmalarına uzun süredir büyük bir şevkle devam eden UDEF, gönüllülük esasına dayalı bir çalışma anlayışı içerisinde yürütmektedir. UDEF’e bağlı Bolu-Köroğlu Uluslararası öğrenci derneği olarak ilimizde 56 ülkeden 300’e yakın misafir öğrenciye  ev sahipliği yaparak, onları tanımak ve tanıtmak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçlarının çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek, eğitim, sağlık, emniyet konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Biz tüm dünyaya barış, kardeşlik ve adalet hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada buluşup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde bir araya gelip ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyecek ve içeceklerimizi paylaşmak, çoğaltmak istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

“HEP BİRLİKTE BÜYÜMENİN FAYDALARINI GÖRECEĞİZ”

“İyi eğitim almış insanlar olmamız bizi dünya ile tanıştıracak, ekonomik olarak da güçlü kılacaktır. Birbirimizle kardeşliğin, dostluğun yanında ticari bağlar kurmamızı sağlayacak ve hep birlikte büyümenin faydalarını göreceğiz. Biliyoruz ki Adil bir dünya düzeni haksız üstünlüklerin ortadan kalkması ile mümkündür. Arzumuz, inancımız yakın gelecekte doğudan batıya adil bir dünya düzeninin kurulacağına yöneliktir. İşte bu inançla, her bir uluslararası öğrencinin bu misyona doğal olarak katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz. Bu ideal, Adil bir dünya düzeni kiminle mümkün? sorusuna sağına ve soluna bakmadan “Benimle!” cevabı veren gençlerle mümkün olacaktır.

Geçen yıl ilimizde 1. sini düzenlediğimiz Uluslararası öğrenci buluşmalarının bu günde 2.gerçekleştiriyoruz. Bu yılki buluşmalarımızda ortak ses olarak “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya’ya” diyoruz. Önümüzdeki yıllarda da bu buluşmaları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Allah’a emanet olunuz”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit