• resmi ilanlar

Ak Parti de destek verdi, oy birliği ile kabul edildi

2019-04-09 11:00:22

BAŞKAN ÖZCAN İKİNCİ SÖZÜNÜ DE TUTTU

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçim sürecinde de söz verdiği ‘Yerel Hizmetler Müdürlüğü’nü de Ak Partili Meclis üyelerinin desteğiyle kurdu.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ilk oturumunda meclis üyeleri, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında ilk defa toplandı. Yapılan toplantıda meclis üyelerinin komisyonlar ve mecliste yapacağı görevler belli olurken birim müdürlüklerinden gelen maddeler de üyelerin oylarına sunuldu.

Yapılan toplantıda Başkan Özcan, seçim sürecinde verdiği sözlerden birini daha gerçekleştirdi. Özcan, Bolu esnafının gelip sorunlarını anlatacağı ve çözüm önerilerinin sunulacağı bir müdürlük açacağını söylemişti.

 Meclis toplantısında Yerel Hizmetler Müdürlüğü’nün kurulması ve buraya teşkilatlanmayı sağlaması için bir adet müdür atanması meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Madde meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

“8 BİNİN ÜZERİNDE ESNAFIMIZ VAR”

Başkan Özcan konu ile ilgili seçim sürecinde bu sözü verdiklerini ve Bolu’da 8 bin üzerinde esnafa yol gösterecek bir birime ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Biliyorsunuz bu seçimde bizim ‘Esnaf İşleri Müdürlüğü’ kuralım diye bir önerimiz olmuştu. Esnafımıza her konuda yardımcı olacak. 8 binin üzerinde esnafımız var. Dolayısı ile esnafımıza yol gösterebilecek, her sıkıntısında istişare merceği gibi yardımına koşabilecek bir birime ihtiyacımız var. Ne güzel Muhtar işleri ile ilgili bir birim kurmuşuz. 8 bin esnafımız sadece Zabıta Müdürlüğü ile muhattap oluyor. Türkiye’de böyle bu durum. Zabıtamız ceza ve denetlemeden sorumlu. Bu yüzden bu konu hasıl oldu” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’DEN DESTEK

Konu ile ilgili söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban ise Başkan Özcan’a bu konuda destek verdi. Aynı kanaatte olduklarını söyleyen Balaban, Bolu esnafının bu birime ihtiyaç duyduğunu söyledi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit