• resmi ilanlar

FATİH METİN ÇORUMLULAR DERNEĞİ'NDEN BOLU'YA SESLENDİ

2019-03-21 11:00:05

“BOLU'YA BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKAMAMIŞLARA ALDANMAYIN”

FATİH METİN ÇORUMLULAR DERNEĞİ’NDEN BOLU’YA SESLENDİ:

 

“GÖZÜNÜZÜ KAPATIN VE CHP’NİN BOLU BELEDİYESİ’Nİ ALDIĞINI HAYAL EDİN”

 

Bolu’da yaşayan Çorumlular ile ikinci kez bir araya gelen Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, CHP’li Tanju Özcan’ın 8 yılda Bolu’ya bir çivi dahi çakmadığını söyleyerek, “8 yılda Meclis kürsüsünden sadece ve sadece konuşarak Bolu’ya bir çivi dahi çakamamışlara aldanmayın. Bunların hedefi Tayyip Erdoğan’ı, bunların derdi Devlet Bahçeli’yi zayıflatmak. Bunların derdi Türkiye’yi zayıflatmak! Derdi size hizmet etmek falan değil!” dedi.  Bolu halkına da seslenen Metin, “Gözünüzü kapatın ve bir dakika boyunca CHP’nin Bolu Belediyesi’ni aldığını hayal edin. Ondan sonra vicdanınız nereye derse gidin oraya oy verin. Sabah kalktığınızda ‘Eyvah! Ne oldu’ demeyin, dedirtmeyin.” ifadelerini kullandı.

 

Tarihi yerel seçimlere 10 gün kala Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Çorumlular Derneği’ni ikinci kez ziyaret etti.

 

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI”

Dernek sosyal tesisini dolduran yaklaşık 300 kişiye seslenen Metin, hayata geçirmeyi taahhüt ettiği projeleri ile il başkanlığı, milletvekilliği ve bakan yardımcılığı dönemlerinde Bolu’ya kazandırdıklarını anlatarak, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi.

 

“BUNLARIN SAHTE İFADELERİNE, SAHTE GÜLÜŞLERİNE ALDANMAYIN”

Gecede Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Tanju Özcan’ı da eleştiren Metin, Bolulu seçmenleri boş laflara inanmamalarını konusunda uyararak, “Biz ileri geri laf konuşan kişiler değiliz. Bazıları var anca konuşur. Ama AK Parti de yapar. 8 yılda Meclis kürsüsünden sadece ve sadece konuşarak Bolu’ya bir çivi dahi çakamamışlara aldanmayın. Bunların sahte ifadelerine, sahte gülüşlerine aldanmayın. Aman ha! Bunların hedefi Tayyip Erdoğan’ı, bunların derdi Devlet Bahçeli’yi zayıflatmak. Bunların derdi Türkiye’yi zayıflatmak! Derdi size hizmet etmek falan değil! Derdi olan Türkiye’ye, Bolu’ya dair gelir bir şeyler anlatır. Sen ne yaptın bugüne kadar? Bolu’daki dikili taşın ne? Türkiye’deki dikili taşın ne? Kürsüye çıkıp iki süslü laf ederek siyaset yapılmaz. Siyaset doğru beyanlarla yapılır. Ben inanıyorum ki halkımız bugüne kadar bunlara geçit vermedi, inşallah bundan sonrada geçit vermeyecek.” dedi.

 

“EKSİĞİ, HATAYI GÖREN BİR ANLAYIŞIMIZ VAR”

17 yıllık AK Parti iktidarını değerlendiren ve özeleştiri yapan Metin, “AK Pati iktidara geleli 17 yıl oldu. Eksiğimiz, hatamız, yanlışımız olabilir mi? Evet, tabi ki olabilir. Ama Allah’ın izniyle o eksiği, o hatayı, o yanlışı da gören bir anlayışımız var.” ifadesini kullandı. 

 

“EYVAH! NE OLDU’ DEMEYİN, DEDİRTMEYİN”

Bolu’nun geleceğini maceraya sürüklememeleri konusunda Bolulu seçmenlere çağrıda bulunan Metin, “Evet, bugün dargınlığınız, küskünlüğünüz, kızgınlığınız olabilir. Ancak bir an olsun gözlerinizi kapatın; hani Peygamber Efendimiz bizlere ölüm tefekkürü tavsiye eder. Neden? Ölümü hatırlayın diye.  Niçin kendine gel ahirete hazırlık yap diye. Ben de size bir dakika gözünüzü kapatın ve bir dakika boyunca CHP’nin Bolu Belediyesi’ni aldığını hayal edin. Ondan sonra vicdanınız nereye derse gidin oraya oy verin. Sabah kalktığınızda ‘Eyvah! Ne oldu’ demeyin, dedirtmeyin.” dedi.

 

“BİZ BU MAKAMI HİZMET ARACI OLARAK GÖRÜYORUZ”

Metin, makam derdinin olmadığından da bahsederek, “Bu kardeşinizin makamla, mevkiiyle hiçbir işi yok. Bu kardeşiniz 29 yaşında il başkanı, 34 yaşında milletvekili, 38 yaşında bakan yardımcısı oldu. Daha ben ne isteyeyim Yüce Allah’tan? Biz bu makamı ‘amaç olarak değil, hizmet aracı olarak’ görüyoruz. O nedenle sizden ve Bolu halkından ricam, lütfen Bolu’nun ve Türkiye’nin geleceğini maceraya sürüklemeyin.” ifadelerini kullandı. A. Haktan Yamantürk

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit