• resmi ilanlar

TANJU ÖZCAN "KİMSEYİ KANDIRMAYIN PARA NÜFUSA GÖRE GELİR”

2019-03-20 16:00:06

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan "Tanju Özcan seçilirse, Ankara'dan yardım gelmez" algısının yalan olduğunu belirterek, "5779 sayılı iller bankası kanununa göre Ankara'dan yardım nüfusa göre gelir" dedi.

 

Seçim çalışmalarını sürdüren Tanju Özcan, Sağlık Mahallesi'nde kapı kapı gezerek vatandaşların hayır duasını ve desteklerini istedi. Vatandaşların "siz seçilirseniz Ankara'dan yardım gelmez diyorlar" sözleri üstüne açıklamalarda bulunan Özcan, "Kazanmaya çok yakın olduğumuzu görüyoruz. Vatandaşlarımız da bunu görüyor ve söylüyor. Fakat vatandaşlarımız bir konuda bize devamlı olarak hatırlatma da bulunmamızı söylüyor. Kazanacağımızı anlayan birileri de sürekli aynı yalanı söylemeye devam ediyorlar” dedi.

 

 

“KİMSEYİ KANDIRMAYA ÇALIŞMAYIN”

Vatandaşların kandırıldığını ifade eden Özcan konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Vatandaşımız buna inanmıyor ama biz yine hatırlatmak istedik. Konu şu; Tanju Özcan seçilirse Ankara'dan yardım gelmeyecekmiş. Böyle bir şey yok. Bunu defalarca söyledik. 5779 sayılı iller bankası kanunu var. 2 Temmuz 2008'de Ak Parti döneminde çıkartılmış olan bu kanunun 1.maddesine baktığınızda, iller bankası yardımının kimin kazandığına göre değil, o belediyenin nüfusuna göre geldiği çok açık. Nüfusumuz 168 bin olduğu sürece, bende başkan olsam, bir başka aday arkadaşım da başkan seçilse aynı para gelecek. Bu para ancak nüfus artarsa artacak, azalırsa azalacak. Dolayısıyla kimse kimseyi kandırmasın, kandırmaya da çalışmasın. Herkes neyin ne olduğunun farkında.” Elif Erdoğan

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit