• resmi ilanlar

TANJU ÖZCAN'DAN KONUT MÜJDESİ

2019-03-18 14:25:41

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, çok önemli bir projesini daha açıkladı. Bolu'da yaşayan ihtiyaç sahibi, dar gelirli ailelerin konut sahibi olmaları için belediye öncülüğünde kooperatif kurarak konut yapacaklarını ifade etti.

 Tanju Özcan'dan yoksul ve dar gelirli aileler için büyük bir müjde geldi. Bolu'da konut sahibi olamayan binlerce vatandaşın olduğunu ifade eden Özcan, bu ailelerin konut sahibi olmaları için belediye öncülüğünde bir kooperatif kuracaklarını ifade etti.

Özcan açıklamasında, “Yoksul, ihtiyaç sahibi ailelerimizle ilgili çalışmamızdan bugün bahsetmek istiyorum. Bolu'da konut sahibi olmayan binlerce vatandaşımız var. Mevcut ekonomik şartlarıyla Bolu'da yapılmış olan bir daireyi satın alabilmeleri gözükmüyor. İşte biz yoksul, ihtiyaç sahipleri ailelerimize koruyup kollayabilme ve konut yapabilme adına hemen seçimden sonra Allah bize bu görevi nasip ederse belediye öncülüğünde bir kooperatif kuracağız. Belediye olarak yeri biz temin edeceğiz ve kooperatif usulü olarak yoksul ve dar gelirli ailelerimize sosyal konutlar üretmeye başlayacağız. Bunlar şehrin doğusunda ve batısında olacak. Tünel kalıp yöntemiyle yapılacak. Bolu'da binlerce vatandaşımızın konut sahibi olmasını sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

"PARAMIZ BOLU EKONOMİSİ İÇİNDE KALACAK"

Yapılacak olan bu konutların Bolu'da iş yapan müteahhitler tarafından yapılacağını belirten Özcan, “Biz bu kooperatifi dışarıdan TOKİ getirip yaptıralım mantığında değiliz. Bolu'da iş yapan müteahhitlerimizle birlikte Bolu'daki vatandaşlarımıza bu konutu üreteceğiz. Yani yeri belediye bulacak, üyesi yoksul, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşımız olacak, binaları da Bolu'da iş yapan müteahhitlerimize yaptırtmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla paramız da Bolu ekonomisi içinde kalmaya devam edecek.” Elif Erdoğan

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Bolulu  (20.03.2019 11:24:37)

  Hangi TOKİ konutu iptal etmek için ugrasmis değişik

 • Bolu  (19.03.2019 19:08:15)

  Tokinin Boluda konut yapım projelerini iptal ettirmek için mahkemeye başvuran Tanju Özcan, "bu ne iş" derler adama.

 • hulya  (19.03.2019 12:21:42)

  guzel bir proje devamida guzel olur bence bir kereye mahsuzkalmamali

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit