• resmi ilanlar

Babası, eski eşinden dayak yiyen kızı için demediğini bırakmadı:

2019-02-12 11:00:11

“BEN OLSAM BENDE YUMRUK ATARDIM” Boşandıktan sonra Gebze'ye taşınan eski eşi S.Ç.K.'nın evine zorla girip darp ettiği iddia edilen H.B., hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tanık olarak çağrılan mağdur S.Ç.K.'nın babası N.K. kızı için, “Ben olsam bende yumruk atardım” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

 

Olay geçtiğimiz aylarda Kocaeli'nin Gebze ilçesinde meydana geldi. Bir çocuk annesi S.Ç.K. eşi ile boşandıktan sonra Bolu'dan Gebze'ye taşındı. S.Ç.K. taşındıktan sonra boşandığı eşi H.B.'ye çocuğunu görmesi için Gebze'ye davet etti. Eski eşinin evine gelen H.B., kadını çocuğunun önünde darp ederek önce telefonunu daha sonra da evinin anahtarını aldı. Bir süre sonra evden kaçmayı başaran S.Ç.K., eski eşinden şikayetçi oldu. S.Ç.K.'nın şikayeti üzerine tutuklanan H.B. cezaevine sevk edildi.

 

Olayın bugün Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmasında tutuklu sanık H.B. ve Gebze'den SEGBİS aracılığı ile bağlanan S.Ç.K. hakim karşısına çıktı. “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık, Gece Vakti Yağma, Hakaret, Nitelikli Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, Tehdit” suçlamaları ile hakim karşısına çıkan H.B., tahliyesini talep etti.

 

“KOLUNU BACAĞINI KESİP SAKAT BIRAKACAĞIM DEDİ”

 

Sanık H.B.'nin talebinden sonra müşteki S.Ç.K.'ya yaşananları anlatması için söz verildi. S.Ç.K. eski eşinin kendisini sakat bırakmakla tehdit ettiğini ifade ederek, “Daha öncede evime habersiz girmişti. Yine yaptı. Girer girmez telefonumu ve evin anahtarını aldı. Sürekli zaten beni rahatsız ediyordu. Sanık bana, ‘Seni öldürmeyeceğim. Kolunu bacağını kesip sakat bırakacağım. Beni rezil ettin' dedi. Sonra çeneme yumruk attı. Dudağım patladı. Kızım korkmaya başladı. Bende cebinden anahtarı alıp çıktım kızımla. Karakola gidip şikayetçi oldum. Sanıktan şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ederim” dedi.

 

DAHA ÖNCEDE BİBER GAZI İLE KURTULMUŞ

 

Sanığın daha öncede kendisine saldırdığını söyleyen S.Ç.K., darp anından biber gazı ile kurtulduğunu anlattı. S.Ç.K., “Bir keresinde de eve gizlice girmiş. Bu sırada ben eve geldim. Boğazıma bıçak dayadı. Zaten parmağını kesmiş galiba evin içi kan içindeydi. Beni darp etmeye başladı. Sakinleştik biraz. Tuvalete diye kalkıp çantamdan biber gazı aldım. Tekrar geldiğimde yine saldırmaya başladı. Bende sakinleşelim diye bağırdım. Durdu. Durduğu anda biber gazını sıkıp kaçtım” diye konuştu.

 

MAĞDURUN BABASINDAN ŞOK EDEN İFADELER

 

Sanık H.B.'nin tanığı olarak duruşmaya katılan mağdur S.Ç.K.'nın babası N.K. ise kızı hakkında şok eden ifadeler kullandı. Damadının yerinde kendisinin de olsa vuracağını söyleyen N.K., “Bu adam boşu boşuna yatıyor. Bu olaydan bir şey çıkmaz. Zaten olay yok. O ona yumruk atmış, o da ona yumruk atmış. Ben olsam bende yumruk atardım. Kocasına tuzak kurmuş. Babasına tuzak kuran, herkese tuzak kurar. Bu dolandırıcı, yalancının teki” şeklinde konuştu.

 

“EVE ZORLA GİRMEDİM”

 

Savunma için söz alan sanık H.B., eve zorla girmediğini belirterek, “Benim telefonu gasp etmek gibi bir amacım yoktu. Telefonu ve anahtarı vermek için aldım. Müştekinin evine zorla girmedim. Beni kendisi çağırdı. O gün eve 2 kere girdim zaten. Zorla gelen bir insan bir eve 2 kere nasıl girip çıkabilir ki? Onlar kızımla dışarı çıkınca bende telefonla, anahtarı geri vermek için yanımda tuttum. Tutup karakola götüremezdim çünkü, çok alkollüydüm. Eve zorla girmedim. Tahliyemi talep ederim” dedi.

 

Dinlenen ifadelerin ardından mahkeme heyeti eksik olan hususların giderilmesi için duruşmayı 11 Nisan 2019 tarihine erteledi. Aynı zamanda sanık H.B.'nin tutukluluğunun devamına karar verildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit