• resmi ilanlar

EĞİTİMDE BAŞARININ ÇITASINI YÜKSELTTİLER

2019-02-11 11:00:05

Son yıllarda büyük gelişmeler kaydeden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde Yabancı Diller Yüksekokulu kaliteli eğitimi ile öğrencilerin en çok talep ettiği okullar arasında girdi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, kurulduğu 2010 yılından bu yana başta İngilizce olmak üzere verdiği dil eğitimlerinde kalitesini sürekli artırarak, yabancı dil eğitimi veren yüksekokullar arasında öğrencilerin en çok talep ettiği okullardan biri oldu. Bölüm bazında aktif eğitimin yapıldığı Hazırlık, İngilizce Mütercim Tercümanlık ve Modern Diller bölümlerine öğrenci tercihleri yıllar bazında büyük bir artış gösterdi. Bu yıl, Hazırlık Bölümü’nde isteğe bağlı bölümlerin sayısı 13’ten 29’a yükselirken öğrenci sayısı ise isteğe bağlı bölümler için 90’dan 237’ye, toplamda ise 796’ya ulaştı. Hazırlık bölümün eğitim kalitesi yapılan sınavlara da yansıdı. Yapılan sınavlarda öğrencilerin başarı oranı yüzde 78’e ulaşırken, öğrencilerin not ortalamaları da yükseldi.

 

 

Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşayan İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü, üniversiteye giriş sınav sonuçlarına göre ilk yerleştirmede tercih yapılan toplam 34 bölüm arasında puan sıralamasında 8’inci sırada yer aldı ve bölümün kontenjanı tümüyle doldu. Modern Diller Bölümü’nde ise İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere verilen toplam 8 yabancı dil eğitiminin yanı sıra öğrenciler ile üniversite personeli için farklı dilleri kapsayacak eğitim çalışmaları sürüyor. Türkiye’de İngilizce Dil eğitimi cazibe merkezlerinden biri olmasını hedefleyen BAİBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu,  gelen yoğun talepleri karşılamak üzere Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğrencilere yaz dönemlerinde İngilizce hazırlık eğitimi vermeye hazırlanıyor. BMA

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit