• resmi ilanlar

OĞUZHAN ŞAKALAŞMANIN KURBANI OLDU

2019-01-29 11:00:16

Bolu merkeze bağlı Bahçeköy Köyü'nde 16 yaşında vurularak hayatını kaybeden Oğuzhan Özdoğan'ın ölümüne dair iddialar ortaya çıktı. Oğuzhan'ı şakalaştığı arkadaşı A.G.'nin vurduğu iddia edildi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Önceki gün merkeze bağlı Bahçeköy'deki akrabalarını ziyaret ettikten sonra buradan ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Oğuzhan Özdoğan'ın ailesi, AFAD ve jandarma ekiplerinden yardım istemişti. Olay yerine gelen ekipler, Özdoğan'ın yakınları ve köylülerin de katılımıyla drone destekli arama çalışması yaptı.  Ekiplerin çalışması sonucu, Özdoğan, köyün yakınlarındaki dere yatağında ölü olarak bulunmuştu. Gencin olay yerine gelen yakınları, sinir krizi geçirdi.  Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından Özdoğan'ın cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığına gönderilmişti.

CİNAYETİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan olayın ardından Oğuzhan Özdoğan’ın cinayetine dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre, Oğuzhan geçtiğimiz Pazar günü arkadaşı A.G.’yi arayarak yaşadığı yer olan Bahçeköy Köyü’ne çağırdı. Oğuzhan ve A.G. buluştuktan sonra diğer arkadaşları olan S.Ö.’yü de yanlarına çağırdılar. Ava gitmeyi planlayan S.Ö. ve Oğuzhan, A.G.’ye planlarını anlattı. Ava gitmeyi kararlaştıran 3 arkadaş daha sonra ailelerin evlerine gitti. Oğuzhan kendi evinden dedesinin tabancısını alırken, S.Ö. de ailesine ait olan av tüfeği ile beraber bir adet ses fişeği bir adet de saçma yanına alarak evden ayrıldı. Dere kenarına inen 3 arkadaş birbiri ile şakalaşırken S.Ö., kendisinde olan tüfeği ateşe hazır hale getirip tekrar sırtına aldı. Avlamak için kuş bulamayan 3 arkadaş daha sonra ise dere kenarına inerek orada vakit geçirmeye başladı. Bu sırada S.Ö. ile Oğuzhan birbirleri ile şakalaşmak için ayağa kalkarken, yanlarında bulunan tabanca ve tüfekleri A.G.’ye verdi. A.G. ise eline aldığı tüfeği şaka amaçlı Oğuzhan’a doğru tuttu. A.G. tüfeği Oğuzhan’a doğrulttuğu sırada tüfek bir anda ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalar sonucu Oğuzhan Özdoğan boyun altı ve göğüs kısmından yaralanarak kanlar içinde yere düştü. Oğuzhan’ın nabzını kontrol eden A.G. ve S.Ö. arkadaşlarının öldüğünü anladı. Yaşananlardan dolayı korkan A.G. ve S.Ö. ambulans ve jandarmaya haber vermek yerine, Oğuzhan’ı dere kenarına götürüp üzerini çamurla kapattıktan sonra olay yerinden uzaklaştılar.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Oğuzhan’ın cansız bedeninin bulunmasının ardından A.G. ve S.Ö. jandarma tarafından gözaltına alınarak karakola götürülmüştü. Jandarma Karakolu’ndaki ifadelerinin ardından iki arkadaş sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit