• resmi ilanlar

EMLAK DANIŞMANLARINA BELGE ZORUNLULUĞU

2019-01-09 11:00:06

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından emlak danışmanlığı yapan veya yapacak olanlara mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini ifade etti.

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, yaptığı açıklama ile emlak danışmanlığı işi ile iştigal eden veya edecek olanlarda bundan böyle mesleki yeterlilik belgesine sahip olma şartı aranacağını ifade ederek mesleki yeterlilik belgelerinin 31 Aralık 2019’a kadar alınması gerektiği uyarısında bulundu. Başkan Türker Ateş, düzenlemenin yürürlüğe girdiği 5 Haziran 2018’den önce bir Odaya kayıtlı ve vergi mükellefi olarak faaliyet göstermeleri halinde, Halk Eğitim Merkezleri gibi kuruluşlardan alınmış bulunan emlak danışmanlığı sertifikalarının geçerli sayılacağı ve kişilerin mesleki yeterlilik belgesinden muaf tutulacağı, bu şartları sağlamayanların ise mesleki yeterlilik belgelerini 31 Aralık 2019’a kadar almak zorunda olduklarını söyledi.

 

 

Başkan Ateş, emlak danışmanı/pazarlama ve satış personeli (seviye-4) ve sorumlu emlak danışmanı/firma sahibi, şube müdürü (seviye-5) meslekleri için zorunlu hale getirilen mesleki yeterlilik belgeleri için MEYBEM işbirliğiyle başvuruları Oda olarak almaya başladıklarını kaydetti. Gerek mesleki yeterlilik belgesi, gerekse Ticaret Müdürlüğü tarafından düzenlenen yetki belgeleriyle ilgili 11 Ocak 2019 Cuma günü saat 14.00’de Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Ticaret Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini ifade eden Türker Ateş, emlak danışmanlığı yapan veya yapacak olan ilgili herkesi toplantıya davet etti. Elif Erdoğan

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit