• resmi ilanlar

FATİH METİN'DEN TANJU ÖZCAN'A TEPKİ

2019-01-08 11:00:16

“DAHA BELEDİYE ÇALIŞANININ ALDIĞI ÜCRETTEN HABERİ YOK”

 

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, 31 Mart 2019’da seçimi kazanması halinde 5 yıl birlikte görev yapacağı belediye personellerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Dün gerçekleşen AK Parti adayı Fatih Metin ve belediye dış birim çalışanları buluşmasında CHP’nin belediye çalışanlarına vaat ettiği 2 bin 200 liralık maaş gündem konusu oldu. Fatih Metin’in sorusu üzerine belediye çalışanları aldıkları maaşı açıkladı. İşçilerden aldığı cevaplar sonrası Metin, “Bolu Belediyesini yönetmeye talip olan birinin daha belediye çalışanının ne kadar ücret aldığından haberi yok. Onun hangi işe faydası olur?” sözleriyle CHP adayı Tanju Özcan’a tepki gösterdi.

 

31 Mart 2019’da seçimi kazanması halinde 5 yıl birlikte görev yapacağı belediye personeliyle buluşmasına devam eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, dış birimlerde çalışanlarla bir araya geldi. Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye çalışanlarına yönelik ziyaretlerini sürdüren Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, son olarak Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri’ne bağlı mezarlıklar birimi, taş ocakları, Bolu Halk Ekmek Fırını ve belediyeye bağlı Tabiatın Kalbi Köroğlu Diyarı Anonim Şirketi çalışanlarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen dış birim ziyaretlerinde AK Parti Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’e Milletvekili Arzu Aydın, İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler, İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve diğer partililer eşlik etti.  Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, kendisine eşlik eden partililerle birlikte ilgili birimleri tek tek dolaşarak personelle görüştü. Mezarlık Biriminde belediye çalışanlarına hitap eden Fatih Metin, 16 yıldır çeşitli makamlarda görev yaptığını belirterek “Halka hizmetten daha güzel bir şey yok. Eğer ki bir hizmete vesile olabilirsek ne mutlu bize.” dedi. 

“CHP ADAYI İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN KAFASINI BULANDIRIYOR”

Seçim dönemlerinde çok şeyin yazılıp konuşulduğunu söyleyen Fatih Metin, “CHP adayı ne yazık ki işçi kardeşlerimizin kafasını bulandırıyor. Yok efendim işçi çıkaracak şunu yapacak bunu yapacak gibi asılsız iddialarda bulunuyor.  Bizim kişilerle bir derdimiz olmaz. Derdimiz halka hizmet. Halkımıza en iyi hizmet ederiz onun derdindeyiz. O noktada inşallah emekçi arkadaşlarımızla en iyi hizmeti yapma gayretinde olacağız.” diye konuştu.

BİRÇOK HİZMETTE EMEĞİM VAR

Bolu halkına il başkanı, milletvekili ve Bakan Yardımcısı görevlerinde hizmet etme şerefini yaşadığını anlatan ve birçok önemli hizmette emeği olduğunu vurgulayan Fatih Metin, “Bolu’da birçok kurumun, en son adalet sarayı yapıldı bitti, onun kökünde elhamdülillah benim emeğim vardır. İşte kapalı spor salonları, atletizm pisti, kamp eğitim merkezi, ilçe yolları, hastaneler, okullar hepsinde emeğimiz var. Dolayısıyla bu tecrübemizi yeni dönemde de Bolu’muza hizmet olarak döndürmek için gayret edeceğiz. İnşallah bunu da sizlerle beraber başaracağız.” dedi.

İŞÇİLER MAAŞLARINI AÇIKLADI

Ziyaretlerde CHP’nin belediye çalışanlarına vaat ettiği 2 bin 200 liralık maaş da gündeme geldi. Fatih Metin, 14 yıldır AK Parti ile yönetilen Bolu Belediyesi’nde çalışan işçilere ne kadar ücret aldıklarını sordu.  Şoför olarak görev yapan bir çalışan AK Parti Başkan adayı Fatih Metin’in ne kadar ücret aldığını sorması üzerine, aylık net 2 bin 450 lira maaş aldığını, mesai ile birlikte bu rakamın 2 bin 900 liraya kadar çıktığını söyledi.

İŞÇİYE ‘MAAŞIN 2 BİN 200 LİRAYA MI DÜŞECEK?’ DİYE SORDU

Bunun üzerine AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, işçilere dönerek “Peki bu Tanju Özcan seçilirse belediye işçisine 2 bin 200 lira maaş vereceğini söylüyor. Ne olacak o zaman? Senin maaşın 2 bin 200 liraya mı düşecek?” diye sordu.  Fatih Metin, CHP adayı Tanju Özcan’a tepki göstererek “Bolu Belediyesini yönetmeye talip olan birinin daha belediye çalışanının ne kadar ücret aldığından haberi yok. Onun hangi işe faydası olur?” dedi. A. Haktan Yamantürk

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Necdet  (08.01.2019 16:16:48)

  Fatih ve Tanju beyler, sizler ne kadar ücret alıyorsunuz? Hem emekli vekil, hem vekil ve Bak. yrd maaşı alıyor ama gözleriniz doymuyor şimdi de Belediyedeki rantiyenin başına geçmek istiyorsunuz. Bolu da adam mı yok her şeye talipsiniz. Bolu halkı olarak 31 mart günü hiç birine oy vermem ve aleyhleri için çalışacağım. Lütfen bu yorumu yayınlayın.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit