• resmi ilanlar

Sağlık Müdürlüğü bütçe talebini sundu

2018-11-13 11:00:07

İl Genel Meclisinde bütçe görüşmeleri tüm hızıyla devam ediyor. Salı günü gerçekleşen oturumda İl Sağlık Müdürlüğü'nün bütçe sunumu gerçekleşti.

Yaşar Yüceer başkanlığında ay başında başlayan İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları kapsamında bütçe görüşmeleri devam ediyor. Son oturumda İl Sağlık Müdürlüğü’nün bütçe sunumu yapıldı. Kurum adına sunum yaparak meclis üyelerini bilgilendiren Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı Salih Ayan, 2018 yılında kurum tarafından yapılan çalışmaları anlatırken, 2019 yılı için meclisten 462.500 TL. bütçe talebinde bulundu. Talep incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Bolu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi, İl Genel Meclisi Eski Üyesi Taner Laçin de toplantıda bir sunum gerçekleştirdi. Laçin, meclis üyelerini Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ‘Bolumutlu Dişler’ projesini anlatan Taner Laçin, projenin oldukça verimli geçtiğini, bundan sonra da proje kapsamında çocukların diş bakımlarının yapılmaya devam edeceğini belirtti. Laçin son olarak meclis üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.  

Toplantıda ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün bütçe talebi ile ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor da görüşüldü. Rapora göre Müdürlüğe amatör spor kulüplerine yardım amacıyla 135.000 TL. bütçe aktarılması uygun görülürken, okullar için gerekli olan mini futbol, basketbol ve voleybol sahalarının yapımı için gerekli ödeneğin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bütçesi üzerinden karşılanmasının uygun olduğu belirtildi. Konu nihai kararın verilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İl Genel Meclisinde Çarşamba günü ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün bütçe talebi görüşülecek. Elif Erdoğan

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit