• resmi ilanlar

BOLU İMAMI SORULARI VERMİŞ

2018-11-12 11:00:11

Jandarma Genel Komutanlığında görevli üsteğmen Sebahattin Ç.'nin itirafları örgütün bir sınav hırsızlığını daha ortaya koydu. Sebahattin Ç. Bolu'da üniversite mezunlarından sorumlu olan mahrem imamın Jandarmaya yönlendirmesiyle sınava girdiğini ve sınavdan 2-3 gün önce yemin ettirilerek sınav sorularının ezberletildiğini söyledi.

TSK'daki kripto FETÖ'cülerin temizliğine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Jandarma Genel Komutanlığında görevli üsteğmen Sebahattin Ç.'nin itirafları örgütün bir sınav hırsızlığını daha ortaya koydu. Sebahattin Ç, örgütün 2012'de Jandarma sözleşmeli subaylık sorularını kendisine verdiğini itiraf etti.

SORULARI EZBERLETTİLER

FETÖ ile üniversite yıllarında irtibatının başladığını kaydeden Sebahattin Ç., örgütün kendisini TSK'ya nasıl sızdırdığını anlattı. Bu süreçte bir mahrem imam tarafından takip edildiğini söyleyen Sebahattin Ç., "Bizden sorumlu imam spor yapmamız, ders çalışmamız ve belli aralıklarla görüşmemiz gerektiğini söyledi. Biz de bu şekilde ilerliyorduk. Daha sonra Kara, Hava ve Jandarmanın sözleşmeli subaylık sınavlarına başvuru yaptık" diye konuştu.

Girdiği Kara ve Hava Kuvvetleri sınavlarını da kazandığını aktaran Sebahattin Ç., "Diğer iki sınavda herhangi bir soru verilmedi. Bolu'da üniversite mezunlarından sorumlu olan mahrem imam beni Jandarma'ya yönlendirdi. Onun telkinleriyle birlikte Jandarma bölümünü tercih ettim. Sınavdan 2-3 gün önce bana yemin ettirdi. Ardından laptoptan soruları gösterip ezberletti. Sınavı kazandım" itirafında bulundu.

Sınavdan önce Bolu'da görevli bulunduğunu ve Ankara'dan gönderilen mahrem imamın kendileriyle mülakat yaptığını da aktaran Sebahattin Ç., "Örgüt içi mülakatta, alkol ve sigara kullanıyor musun, kız arkadaşın var mı, Fetullah Gülen'in kitaplarını okudun mu?" gibi soruların sorulduğunu anlattı. Sabahattin Ç'nin 2012 yılında düzenlenen Jandarma Sözleşmeli Subaylık sınavlarında soruların servis edildiğine ilişkin itirafları üzerine savcılık harekete geçti. Söz konusu sınavla ilgili soruşturma başlatıldı. Sabah

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit