• resmi ilanlar

ÜMİT'TEN 12 KASIM MESAJI

2018-11-12 11:00:04

12 Kasım Depremi'nin yıl dönümünde Bolu Valisi Ahmet Ümit'ten mesaj geldi. Ümit mesajında, “Devletimiz tarafından desteklenen Kentsel Dönüşüm Projesi sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir alanları oluşturabilmemiz için çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Kurumlarımızın ve sivil toplumun gayretleriyle toplumun tüm kesimlerinin bilinçlendirilmesi ve ilimizdeki tüm yapı stoklarının depreme dayanıklı hale getirilmesi hepimize düşen hayati bir görevdir” dedi.

 

Haber: A. Haktan Yamantürk

 

12 Kasım 1999 yılında meydana gelen ve 48 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem felaketinin 19’uncu yıl dönümü nedeniyle Bolu Valisi Ahmet Ümit mesaj yayınladı. Ümit mesajında şu ifadelere yer verdi;

MİLLETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE

12 Kasım 1999 tarihinde Düzce merkezli olarak meydana gelen ve İlimizde de 48 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 353 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan 7,2 şiddetindeki depremin bıraktığı acıyı ve hüznü 19 yıl sonra bu günde hafızalarımızda ve kalbimizin derinliklerinde aynı şekilde hissediyoruz. Son yüz yıl içinde ülkemizde yaşanılan en büyük felaketlerden biri olan 12 Kasım Depremi sonrasında Devletimiz ve milletimiz birlik ve beraberlik içinde hareket ederek  yaraların sarılması, Ülkemizin ve bölgemizin yeniden ayağa kaldırılması için olağanüstü bir gayret göstermiş ve yaralar sarılmıştır.

DEPREMLE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ

Dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan Ülkemizde gelecekte de zaman zaman depremlerin yaşanabileceğini ve depremi engellemenin mümkün olmadığı gerçeğini kabul ederek, muhtemel bir deprem anında can kaybı olmadan ve mal kaybını da mümkün olan en az seviyeye indirecek şekilde gerekli hazırlıkları yapmamız ve önlemleri almamız, depremle birlikte yaşamayı öğrenmemiz bir zorunluluktur. Bir doğa olayı olan depremin, standartlara uygun olmayan, kendi yaptığımız inşaatlar nedeniyle bir kez daha felakete dönüşmemesi için, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere toplumun her kesimi, kısacası hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Bilimsel veriler ışığında çağın gerektirdiği tüm önlemleri almak,  içinde yaşadığımız doğayı mümkün olduğunca doğru kullanmak zorundayız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM FIRSAT SUNUYOR

Devletimiz tarafından desteklenen Kentsel Dönüşüm Projesi sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir alanları oluşturabilmemiz için çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Kurumlarımızın ve sivil toplumun gayretleriyle toplumun tüm kesimlerinin bilinçlendirilmesi ve ilimizdeki tüm yapı stoklarının depreme dayanıklı hale getirilmesi hepimize düşen hayati bir görevdir. 12 Kasım depreminin yıldönümünde, öyle bir acının ilimizde, ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit