• resmi ilanlar

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu büyüyor

2018-11-12 11:00:03

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu organizasyonunda düzenlenen kahvaltıda 72 Bolulu buluştu. Ankara Bolu Dernekleri Başkanı İrfan Bayar “Federasyonumuz derneklerin intikali ile büyümektedir. Ankara Bolulu Girişimci Kadınlar Derneği ile Mudurnu Derneği kurulmuş olup, Federasyona dâhil olacaklardır” dedi.

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu organizasyonunda Ankara’daki Bolulular, Ankara Keçiören Ihlamur Vadisinde Geredeli Cafer Alagöz'ün işlettiği Künefe Cennetinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı hoş sohbet içerisinde geçerken yaklaşık 72 Bolulu katıldı.

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu organizasyonunda düzenlenen kahvaltının açılış konuşmasını yapan Ankara Bolu Dernekleri Başkan Yardımcısı Ramazan Yaman derneğin faaliyetleri konusunda bilgi vererek; “Ankara’da faaliyetlerimiz artarak devam etmektedir. Yeni bir oluşum içerisinde olup, Ankara Bolulu Girişimci Kadınlar Derneği kurulmuş bulunmaktadır. Bolulu hanımlar da Ankara’da Sivil Toplum Kuruluşu içerisinde yer almanın onurunu yaşamaktadırlar. Hasta ve taziye ziyaretlerimiz sürdürülecektir. Ankara’da yaşayan Bolulular olarak, sivil toplum hareketine önem vermeliyiz” dedi.

Ankara Bolu Dernekleri Başkanı İrfan Bayar da “10 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. Yıl dönümünü andık. Atamızı şükran ve saygıyla yâd ederken, hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Kahvaltımıza katılım sağladığınız için teşekkürler. Önümüzdeki ay Genel Kurullarımızı gerçekleştireceğiz. Bu Genel Kurullarımızda bayrağı yeni arkadaşlarımıza, hemşehrilerimize devredeceğiz. O sebeple şimdiden arkadaşlarımız kendilerini hazırlasınlar. Federasyonumuz da derneklerin intikali ile büyümektedir. Ankara Bolulu Girişimci Kadınlar Derneği ile Mudurnu Derneği kurulmuş olup, Federasyona dâhil olacaklardır. Bunun yanı sıra Ankara Bolu Merkez İlçe Derneği ile Ankara Bolu Kıbrıscıklılar Derneği kurulma aşamasındadır. Birlik ve beraberliğimiz daim olacaktır” dedi.

Ankara Bolulu Girişimci Kadınlar Derneği Başkan Vekili Fatma Karabacak da yaptığı konuşmada “Ankara’da kadınlar olarak bir araya gelip, birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz. Sivil Toplum hareketine bayan elini de değdireceğiz. Çevrenizdeki kadın hemşehrilerimize duyurarak, derneğimize katılımlarını sağlayalım. Girişimci projelerle hem hemşehrilerimize hem de Bolu’muza ilçeleriyle birlikte katkı vermeye çalışacağız. Derneğimiz Yönetim Kurulu adına katılımızdan dolayı teşekkür ediyorum. Birlikteliğimizle daha güçlü olacağız” dedi.

Konuşmaların akabinde yeni katılımların gözlendiği kahvaltıya devam ederken, günün anısına fotoğraflar çekilip, bir dahaki etkinlikte buluşma dileğinde bulunuldu. Elif Erdoğan

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit