• resmi ilanlar

Kaçak geldiği yolculukta çocukları taciz etmiş

2018-11-08 11:00:11

MAHKEME HEYETİ KARARINI VERDİ

Türkiye’ye kaçak yollarla gelen Afganistan uyruklu Abdal Rahhid Khazah, 2 kıza cinsel istismar uyguladığı gerekçesi ile toplam 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay geçtiğimiz yıllarda meydana geldi. Bir aracın arka bölümünün içinde Abdah Rahhid Khazah’ın da olduğu büyük bir kafile, Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yaptı. Bolu’da yapılan yol kontrolleri esnasında şans eseri yakalanan kafilede 2 küçük kız çocuğu, Khazah’ın kendilerini bıçakla tehdit edip cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek durumu polise bildirdi. Khazah, gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında kaçak göçmen sanık Abdal Rahhid Khazah, hakim karşısına çıktı. Karar öncesi kendisine son bir diyeceğinin olup olmadığının sorulması üzerine Khazah, “Ben böyle bir şey yapmadım. Aracın arkasında 50 kişiydik. Herkes birbirine değiyordu. Ayrıca bıçakla birini tehdit etsem 50 kişiden biri duymaz mı? Çocukların aileleri de oradaydı. Üzerime atılan suçu kabul etmiyorum ve tahliyemi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Khazah’ın son sözlerinin ardından mahkeme heyeti sanığa “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan 10 yıl, yine aynı suçtan 6 yıl 8 ay toplamda ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit