• resmi ilanlar

9 ÇOCUK BABASINA UYUŞTURUCUDAN HAPİS VE PARA CEZASI

2018-11-08 11:00:10

Diyarbakır'dan aldığı uyuşturucu madde ile İstanbul'a seyir halindeyken Bolu'da yakalanan Murat Kaplaner, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan 10 yıl hapis ve 40 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay bu yıl Şubat ayında meydana geldi. Memleketi olan Diyarbakır’dan aldığı 15 kilo 138 gram kubar esrar maddesini aracının ses sistemi ve çeşitli yerlerine saklayan Murat Kaplaner, İstanbul’a seyahat ederken Bolu’da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin kontrolüne takıldı. Arama yapan polis ekipleri, narkotik köpeği Sezar’ın da yardımıyla aracın yedek lastik, ses sistemi ve bagaj kısmında bulunan 15 kilo 138 gram kubar esrarı yakaladı. Gözaltına alınan 9 çocuk babası 41 yaşındaki Murat Kaplaner, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

“BEN UYUŞTURUCUYU İÇMEK İÇİN ALDIM”

Olayın bugün görülen karar duruşmasında Murat Kaplaner, son kez hakim karşısına çıktı. Bir önceki duruşmada uyuşturucu ticareti yapmadığını ve içici olduğunu söyleyen Kaplaner, savcıyı ikna edememişti. Kendisine son bir diyeceğinin olup olmadığının sorulması üzerine Kaplaner, “Benim İstanbul’da minibüs hattım var. Uyuşturucu madde satmıyorum. Ben uyuşturucuyu içmek için aldım. Benim geçmişimde de ne böyle ne de başka bir suç var. Vereceğiniz her karara razı olmakla beraber, ticari hayatım ve ailem nedeni ile tahliyemi istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, Kaplaner’in son sözlerini dinledikten sonra sanığa “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yapma veya Sağlama” suçundan 10 yıl hapis ve 2 bin gün içinde ödenmek şartı ile 40 bin TL para cezası verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit