• resmi ilanlar

BU HİZMET AVRUPA'DA BİLE YOK!

2018-10-17 11:00:09

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, evde terapi hizmeti alan vatandaşlarla bir araya geldi. Yılmaz, 65 yaş üstü vatandaşların ve engelli bireylerin oluşturduğu terapi grubuna hitaben yaptığı konuşmada, “Bolu'da kim yardıma muhtaç ise onun yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

Bolu Belediyesi, sosyal belediyecilikte önemli bir projeye daha imza attı. Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sevgi Eli Birimi’ne bağlı Terapi Ekibi kentte psikolojik desteğe ihtiyaç duyan yaşlıları ve engellileri belirli periyotlarda ziyaret ederek, psikolojik destek sağlıyor. Sosyolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan 4 kişilik ekip, terapi hizmeti sundukları 65 yaş üstü vatandaşları ve engelli bireyleri ayda 2 kez evlerinde ziyaret ederek, sohbet ediyor, yalnız olmadıklarını hissettiriyor. Startı 6 ay önce verilen proje kapsamında belediye ekipleri, şu ana kadar yaklaşık 500 kişiye evde terapi hizmeti sundu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, terapi hizmeti alan yaşlılar ve engelliler ile İmarethane Sosyal Tesisinde düzenlenen etkinlikte bir ara geldi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, etkinlikte masaları tek tek dolaşarak, yakından ilgilendiği yaşlı ve engelli bireylerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Büyük ilgi gören Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, daha sonra yaşlı ve engelli bireylere hitap etti.

 

9 yıldır her Perşembe günü resmi kurum temsilcileri ve AK Parti teşkilatlarının katılımlarıyla hasta ziyareti gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Yılmaz, “Devletin tüm kurumlarıyla hastanın evine gidiyor, hastanın şikayetlerini ve ailenin taleplerini dinliyoruz. Kısacası o evi devletin gücüyle buluşturuyoruz.  Bundan da son derece dua alıyoruz. 9 yıldır sürdürdüğümüz bu çalışma, batının gelişmiş şehirlerinde bile yok. Bundan 15 yıl önce göreve geldiğimizde hastalanıp hastaneye gittiğimizde ‘SSK’lı mısınız yoksa Bağkur’lu mu?’ diye sorarlardı. Ölseniz de bakmazlardı.  Hatta o zaman ‘Alman olsanız, Almanya uçak gönderir sizi alır’ derlerdi. Biz de ‘o kadar da olmaz!’ derdik. Şuan ise Türkiye sağlık alanında Almanya’dan çok daha iyi konumda. Hükümetimizden Allah razı olsun” dedi.

 

Diğer sosyal belediyecilik çalışmaları ile ilgili de konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, rutin hasta ziyaretleri dışında engelli ve yaşlı vatandaşlara evde kişisel bakım hizmeti sunduklarını, banyo dahil kişisel tüm bakımlarının belediye ekiplerince yapıldığını kaydederek şunları söyledi: “Bu da yetmedi eve sıcak yemek götürdük. Evlerinde temizliklerini yaptık. Dua üstüne dua aldık. Şuan hasta bakım ekibimiz ve temizlik ekibimiz burada. Onların sayesinde çok dua alıyoruz.  Son olarak, bazı vatandaşlarımızın dertleşmeye ihtiyaç duyduğunu tespit ettik. Bununla ilgili de terapi ekibimiz işe koyuldu. Her zaman sizin yanınızdayız. Daha doğrusu Bolu’da kim yardıma muhtaç ise onun yanınızdayız ve olmaya da devam edeceğiz.” Öte yandan Bahçelievler Mahalle Muhtarı Selma Hancıoğlu da etkinlikte kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Muhtar Hancıoğlu, Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen sosyal projeler için Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit