• resmi ilanlar

BU BAĞIŞ HERKESE ÖRNEK OLMALI

2018-10-02 11:00:09

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından tefrişatı gerçekleştirilen odanın açılışını, kendi vücudunu kadavra olarak bağışlayan Leyla Ağaçkoparan yaptı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yrd. Erol Ayaz, Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ural, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Rengin KOSİF ve hastane yönetiminin katılımıyla gerçekleşen törende, kendi vücudunu kadavra olarak bağışlayan Leyla Ağaçkoparan; “Tıp’a ve eğitime çok değer veren bir insanım. Gençler bizim yarınlarımız ve materyal eksikliği, uygulama eksikliği gibi aslında temin edilebilecek eksiklikleri yaşıyor olmaları çok acı. Ben bedenimi kadavra olarak bağışladım ve bundan çok mutluyum. Bedenim Tıp öğrencilerinin yetiştirilmesinde ve eğitiminde faydalı olacak. Doktorlar yetişecek, konuşulan ameliyatlar yapılacak ve işte ben o zaman huzur bulacağım. Yaptığım bağış sonrası sizler de bir odaya adımı vermişsiniz. Adım yaşayacak, ben bir işe yaramış olacağım” dedi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Anatomi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Rengin Kosif de; “Tıp Fakültesi eğitiminin olmazsa olmazı kadavradır. Kadavra bağışında ülkemizde büyük sıkıntı yaşanmaktadır. Kadavra bağışının çok az olduğu ülkemizde, Leyla Hanımın bağışı büyük önem arz ediyor. Tıp Bilimi ve insanlık adına kendisine çok teşekkür ediyoruz, minnettarız” diyerek Ağaçkoparan’a teşekkür belgesini takdim etti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit