• resmi ilanlar

Genel Müdür, Mersin ve Sazan Balığı tesislerini gezdi

2018-09-24 11:00:03

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü ve Beraberindekiler İzzet Murat'ı makamında ziyaret etti. Genel Müdür Gölköy'de bulunan Mersin Balığı ve Sazan balığı üretim tesislerinde incelemelerde bulundu ve bilgi aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Özerdem Maltaş ve beraberindekiler ile Bolu DSİ 53. Şube Müdürü Kazım Doğru Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat’ı makamında ziyaret etti.  Genel Müdür ve ekibi ziyaret öncesi Gölköy’de bulunan Mersin Balığı ve Sazan balığı üretim tesislerinde incelemelerde bulunurken ilgililerden bilgiler aldı.

 

Samimi bir sohbet havasında geçen ziyarette İl Müdürü İzzet Murat Bolu’nun balıkçılık ve su ürünleri çalışmaları hakkında ayrıca Bolu’nun genel tarım potansiyeli hakkında bilgiler aktardı. Bolu’nun çok farklı potansiyellere sahip olduğunu ifade eden İl Müdürü İzzet Murat; "Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü yönetiminin ziyareti bizleri oldukça memnun etmiştir. Bolu sahip olduğu göl ve göletlerin yanı sıra alabalık tesisleri ile denizi olmasa da su ürünleri potansiyeli yüksek bir ilimizdir. Tabiatın kalbi Bolu sportif ve olta balıkçılığı ile bölge de merkez üs konumundadır. Çalışmalarımız ile sahip olduğumuz değerleri korumanın yanında dönem dönem yapılan yavru balık salımları ile sudaki canlı popülasyonunun sürekliliğini Bakanlığımız Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile organize çalışarak sağlamaktayız. Bu bağlamda kendilerini burada ağırlamak bizler için mutluluk kaynağı olmuştur” dedi.  Elif Erdoğan

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit