• resmi ilanlar

BOLU'DA HER MAHALLE BİZİM MAHALLE

2018-09-24 11:00:03

Bolu Belediyesi tarafından her ay farklı bir mahallede düzenlenen ve kurumların katılımcı olarak destek verdiği 'Bizim Mahalle" etkinliklerinin Sağlık Mahallesi etabında Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yerini aldı.

 

Etkinlikte İl Müdürlüğü, Bakanlık ve kurumun dergi ve bültenlerimin yanı sıra tarım ve hayvancılığa yönelik liflet, broşür, kitapçık vb. yayın organlarını öğrenciler ve katılımcılarla buluşturdu.  Ayrıca İl Müdürlüğünce hazırlanan Şarbon bilgilendirme broşürleri sağlıklı ve doğru bilgiye ilk elden ulaşma adına katılımcılara dağıtıldı.  Yayın ve Yayım faaliyetlerinin etkin ve yetkin bir şekilde sürdürülebilmesi için çalışan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, üreticilerin kurum faaliyetlerinden, tarımsal gelişmelerden, yeni destek modellerinden haberdar olmaları adına yayım faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

 

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “Bu sosyal etkinlikte çiftçilerimizin sorunlarını dinlerken onlarla tanışma fırsatı bulmakla birlikte aynı zamanda güncel duyuru ve bilgilendirmeleri de birinci ağızdan yapma şansı bulmaktayız. Sağlık mahallesinde gerçekleştirilen bizim mahalle etkinliğini bizim için özel kılan bir diğer unsur ise minik öğrencilerimizle buluşmamız olmuştur. Hayata yeni başlayan taze beyinlerde toprak sevgisini, üretim sevgisi aşılamak, miniklerimize yeni pencereler açabilmek bizim için mutluluk vericidir. Bu vb. organizasyonlar bilginin taşınması ve aktarılması adına muazzam bir ortam oluşturmaktadır.  Bu bağlamda İl Müdürlüğü olarak bizlere vatandaşlarımızla ve öğrencilerimizle buluşma şansı veren Bolu Belediyesine düzenlediği bu anlamlı organizasyon için teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca bu vesileyle yarınlarımız olan çocuklarımızın 2018-2019 öğretim yılında başarılar dilerim” dedi.

Öğrencilerin gösterileri ile başlayan etkinlik, protokol konuşması ve katılımcılara Bizim Mahalle dergisinin takdimi ile devam etti. Sonrasında yiyecek içecek ikramı olurken son olarak katılımcı kurum ve kuruluşların stantları ziyaret edildi. Tarım ve Orman standını ziyaret eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ, kurumların ortak bir paydada hareket etmesi mutluluk verici ifadelerinde bulundu.

A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit