• resmi ilanlar

KIZ İSMİYLE AÇILAN SOSYAL MEDYA HESABININ KURBANI OLDU

2018-09-20 11:00:12

Bolu'da İnstagram adlı sosyal medya uygulamasından kendisini Merve Ekici diye tanıtan Oğuzhan Y.'ye toplam 375 TL dolandırılan Ümit A. parasının bir kısmını alınca şahıstan şikayetçi olmadı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay Bolu’nun Gerede ilçesinde meydana geldi. Ümit A. isimli genç İnstagram isimli sosyal medya uygulamasından Merve Ekici adını kullanan sahte hesapla konuşmaya başladı. Kendisinin Düzceli olduğunu, Elazığ’da yaşadığını ve Gerede’de çalışmak istediğini söyleyen Ekici, Ümit A.’dan 150 TL yol parasını otogarda bir dükkana bırakmasını istedi. Otogara parayı bırakan A., Ekici’den ertesi gün tekrar mesaj aldı. Kendisinden bu sefer de 225 TL isteyen kıza tekrar para yollayan Ümit A., 3’üncü kez para istenmesinin üzerine dolandırıldığını anladı. Ümit A’nın olayı polis ekiplerine bildirmesi üzerine yapılan çalışmalar sonucunda, Merve Ekici adlı sosyal medya hesabının Oğuzhan Y.’ye ait olduğu ortaya çıktı.

180 TL GERİ ALINCA ŞİKAYETÇİ OLMADI

Olayın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında Ümit A., yaşanan olayı mahkeme heyetine anlattı. Yolladığı paranın bir kısmını geri aldığı için şikayetçi olmadığını söyleyen Ümit A., “Merve Ekici isimli hesap, İnstagram isimli uygulamadan bana arkadaşlık isteği yolladı. Bir süre sonra konuşmaya başladık. Bana Düzceli olduğunu, şu an Elazığ’da yaşadığını ve Gerede’de çalışmak istediğini söyledi. Benden Gerede’ye gelebilmek için 150 TL yol parasını, otogarda bir dükkana bırakmamı istedi. Bende dediklerini yaptım. Ertesi gün çeşitli bahaneler üreterek benden bir kez daha 225 TL para istedi. Ben bir kez daha yaptım dediğini. Yine ertesi gün para isteyince dolandırıldığımı anladım. Polise başvurdum. Polislerin çalışması sonucunda yolladığım paranın 180 TL’sini geri aldım. Paramın bir kısmını ödediği için şikayetçi değilim.” dedi.

Mahkeme heyeti eksik hususların giderilmesi için duruşmayı 6 Kasım tarihine erteledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit