• resmi ilanlar

YUVASINI KURTARMAK İÇİN EŞİNİ 9 KEZ BIÇAKLAMIŞ

2018-09-20 11:00:13

Bolu'da geçtiğimiz yıl Ekim ayında Sümer Mahallesi Saka Sokak'ta boşanmak istediği eşini 9 yerinden bıçaklayan Umut Tekin hakim karşısına çıktı. Yaşananları anlatan Tekin, amacının yuvasını kurtarmak olduğunu söyledi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Bolu’nun Sümer Mahallesi Saka Sokak’ta meydana geldi. Boşanma aşamasında olduğu eşi Sevim Tekin’i yaşadığı evin kapısında bekleyen Umut Tekin, bir anda kadının önüne çıktı. “Seni öldüreceğim” diyerek kadını ekmek bıçağı ile 9 farklı yerinden yaralayan Tekin, daha sonra polise giderek teslim oldu. Gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Tekin, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

“AMACIM YUVAMI KURTARMAKTI”

Olayın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında mağdur Sevim Tekin ve saldırgan Umut Tekin hakim karşısına çıktı. Yaşananları anlatan Umut Tekin, amacının yuvasını kurtarmak olduğunu ifade ederek, “Amacım eşimi öldürmek ya da yaralamak değildi. Amacım yuvamı kurtarmaktı. Eşimde böbrek büyümesi hastalığı vardı. Onun için her şeyi yaptım. Ankara’da hastaneye yattığında tüm mal varlığım ile destek olmaya çalıştım. At yarışı da oynuyordum. Fakat onun söylediği gibi değil, şansımı deniyordum. Haftada 100 TL’yi geçmeyecek şekilde oynuyordum. Yaşadığımız maddi sıkıntılar yüzünden benden boşanmak istediğini söylemişti. Ben de kabul etmek zorunda kaldım. Evliliğimizde bir ev için yaptığımız yatırımda dolandırıldım. Dolandırıcı şahıs beni tehdit ediyordu. Aynı zamanda eşimin ailesi yüzünden de tedirgin oluyordum. Bu yüzden yanımda bıçak taşıyordum. Bir gün çocuğumun okuluna gittim, durumunu öğrenmek için. O sırada beni arkadaşı ile tanıştırdı. Arkadaşı çocuğuma ‘Senin annen ile baban ayrı değil mi? Baban var mıydı?’ dedi. Çocuğumun gözlerinin dolduğunu görünce evime gittim. Zaten psikolojik tedavi görüyordum ve ilaç alıyordum. Eşimin yanına giderek bu konuyu konuşmak istedim. Çocuğumu görmek için evden çıkacağını biliyordum. Ben de kapısının önünde bekledim. Çıkınca yanına gidip konuşmak istediğimi söyledim. O da konuşmak istemediğini söyleyip, beni itti. Ardından da ‘Şerefsiz’ diyerek hakaret etti. Ondan sonra olanları doğru düzgün hatırlamıyorum. Evime döndüğümde bir polis tanıdığıma olanları anlatıp beni polise götürmesini söyledim. Gidip teslim oldum. Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım” ifadelerini kullandı.

“BANA VE ÇOCUKLARIMA ŞİDDET UYGULUYORDU”

Sanık Umut Tekin’in ardından yaşananları anlatan mağdur Sevim Tekin, evlilik süresi boyunca eşinin kendisi ile çocuklarına şiddet uyguladığını ve hala boşanamadıklarını söyledi. Tekin, “Biz hala boşanamadık. Bir an önce boşanmak istiyorum. Evliliğimiz süresi boyunca bana ve çocuklarıma şiddet uyguluyordu. Ayrıca onun anlattığı gibi hastaneye büyük masraflar yapmadık. Evimiz, arabamız, dükkanımız vardı. At yarışı oynuyordu. Kumar oynadığından şüpheleniyordum. Eve sabah ezanına karşı geliyordu. Ne yaptığını sorduğumda okey oynadığını söylüyordu. Ben hastanede yatarken yanıma geldi. Ev sahibine borcumuz olduğunu, eşyalarımızın bir kısmını satmamız gerektiğini ve bir süre ikimizin de ailelerimizin yanında kalmamız gerektiğini söyledi. Bende yorulduğumu ve bu evliliği daha fazla sürdüremeyeceğimi söyledim. O da ‘Tamam o zaman sen öyle istiyorsan anlaşmalı boşanalım’ dedi. Karşılıklı anlaşmalı boşanma davası için gittiğimizde babam ona ‘Çocuklara bir şey belli etmeyin. Çok üzülürler’ dedi. Öyle anlattığı gibi tedirgin olunacak bir durum yoktu. Olay günü ben çocuğuma öğle vakti yemek götürmek için çıktım. Evden çıkarken zaten onun kaldırımda oturduğunu fark ettim. Bana ‘Yanıma gel’ dedi. Akrabaları daha önceden beni arayarak ‘Seni öldürecekmiş. Tek dolaşma’ diyerek uyarmıştı ama ben onun bunu yapmayacağını düşünmüyordum. Önüme geçti ve kolumdan tuttu. Bana ‘Seni öldürmeye geldim. Seni yaşatmayacağım’ deyip bıçağı karnıma sapladı. Ben yere düştüm ve 8 darbe daha aldım. Karaciğerim parçalandı ve akciğerim söndü. Olayı gören komşularımız aşağı koştu. Onları görünce kaçtı. Şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.

“HALA ONA AİT BORÇLAR ÖDÜYORUZ”

Eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Sevim Tekin, ayrıca eşi için babası ile beraber kredi çektiğini ve hala ona ait borçları ödediklerini belirterek, “Ailemden korktuğunu söylüyor. Borcu olduğunda bana kredi çektirdi. Sonra gitti babama kredi çektirdi. Biz hala ona ait olan kredi borçlarını ödüyoruz” şeklinde konuştu.

“KADIN KANLAR İÇİNDE YATIYORDU”

Olaya tanık olan mağdur Sevim Tekin’in komşusu Zekai Arbacı gördüklerini mahkeme heyetine anlattı. Arbacı aşağı indiğinde kadını kanlar içinde yattığını ifade ederek, “Balkonda eşimle kahvaltı yapıyorduk. Bir adamın kapının önünde beklediğini fark ettik ama aldırış etmedik. Apartmanın demir kapısının önünde bayanı sıkıştırdı.  Tartışmaya başladılar. Adam bir anda kadını bıçakladı. Ben olayı görünce aşağı koştum. İndiğimde kadın kanlar içinde yatıyordu. Hemen ambulansı arayıp yardım ettik.” diye konuştu.

Dava saldırgan Umut Tekin’in, mağdur Sevim Tekin’i arayarak uyaran akrabası Müşerref Yılmaz’ın dinlenmesi için 22 Kasım 2018 tarihine ertelendi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit