• resmi ilanlar

KARSU'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

2018-08-17 11:00:01

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Kurban Bayramı dolayısıyla bayram mesajı yayımladı. Karsu mesajında, beraberliğin önemine dikkat çekti.

 

Haber: BMA

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, mesajında önemli ifadelere yer verdi. Birlik ve beraberliğe dikkat çeken CHP İl Başkanı Karsu, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bayramlar yoksullara, yoksunlara, mazlumlara, çare bekleyenlere, kimsesizlere yakınlaştığımız; geçmiş öfkeleri, kin ve nefret duygularını kenara bıraktığımız, kardeşçe kucaklaşmanın, sulhun, bağışlamanın ve bağışlanmanın öne çıktığı özel günlerdir. Ancak yüzleşmemiz gereken bir gerçek var ki Sevgili Peygamberimizin coşkuyla kutlanmasını istediği bayramların manevi ikliminden uzaktayız.

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletlerinin ülkemize karşı uyguladığı, ahlaktan uzak, diplomasiye aykırı keyfi yaptırımlar, doğrudan ülkemiz ve milletimize zarar veren, aşağılanmamıza neden olan bir hal almıştır. Bu noktada bizler her zaman olduğu gibi milletimizin yanında yer alarak Amerikan emperyalizmine yılmadan karşı koyacağız. Bu anlamda 89 yıl önce Milli Mücadele için Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının hazırladığı Amasya Genelgesi’nde ifade edilen “Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” kararı bugün de aynı ruhla yaşatılmaktadır.

Ülkemiz ve milletimizin dünya kamuoyunda küçük düşürülmeye ve ekonomik olarak yıpratılmaya çalışıldığı bu günlerde millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu aşikardır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan güçlü bir biçimde kurtularak yeniden huzur ve refaha kavuşacağına olan dair olan inancımız tamdır. Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi olarak dışarıya karşı ülkemizi her daim savunurken, içeride ise toplumumuzun beklediğimiz huzura kavuşması için gereken her türlü muhalefeti yapacak; üzerimize düşen hallerde vatandaşlarımız için gereken en iyi uygulamalar için önerilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında toplum olarak mübarek Kurban Bayramı’nda, yeniden beraberlik içerisinde, kardeşçe ve en önemlisi paylaşarak birlik duygumuzu perçinleyeceğiz. Her bayramda olduğu gibi küskünlüklerin unutulduğu, paylaşmanın anlam bulduğu ve huzurun yaşandığı bir Kurban Bayramı olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Bolu halkı olmak üzere, tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit