• resmi ilanlar

“GELİN BU BAYRAMI ‘GÖNÜL ALMA' BAYRAMI YAPALIM”

2018-08-17 11:00:03

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Bayramların paylaşma ve dayanışma için müstesna günler olduğuna dikkat çeken Yılmaz, Kurban Bayramı’nı ‘gönül alma’ bayramı yapma çağrısında bulundu. Yılmaz, “Bayram gönül alma, kucaklaşma, kaynaşma ve bir yakınlaşma vesilesidir. Büyüklere hürmetin, küçüklere muhabbetin, akraba ve yakınlarımızı ziyaret ederek gönül almanın, ihtiyacı olanların yanında olduğumuzu göstermenin zamanıdır. Gelin, bu bayramı ‘gönül alma’ bayramı yapalım. Gönüllere dokunalım. Bayramın ruhuna sahip çıkalım. Gönülleri bayram ettirelim. Tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, Bayramın ülkemiz başta olmak üzere İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

“Yaşlılarımızı sevindirelim, çocuklarımızı mutlu edelim”

Yılmaz, yayımladığı mesajda, özellikle yaşlıların ve çocukların gönüllerinin alınması konusundaki isteğini dile getirerek, “Yaşlılarımızı hatırlayalım, sevindirelim, ellerini öpelim, hayır dualarını alalım. Çocuklarımızı mutlu edelim, yetimlerimizi, öksüzlerimizi ve ihtiyacı olan vatandaşlarımızı gözetelim. Bu bayramda herkesi aile büyükleriyle birlikte daha fazla vakit geçirmeye, huzurevlerini ziyaret etmeye, orada kalanları mutlu etmeye davet ediyorum. Çocuklarımızı da mutlu edelim, onlarla iyi vakit geçirelim. Öksüz ve yetimlerimizi de unutmayalım. Onları da sevindirelim, bu bayramda, yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Devletin şefkati altında olan çocuklarımızla bayramlaşmak için de vesile oluşturalım. Bunlar hepimizin ihtiyaç duyduğu güzellikler. Bu ülke, bu millet çok büyük ve çok güçlüdür. Sahip olduğumuz maneviyat ile her türlü zorluğun üstesinden geleceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Yeter ki birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım, dayanışmamızı güçlendirelim” ifadelerini kullandı.

“Bağışlarınız daha çok kardeşimize dokunmamızı sağlayacak”

Belediye olarak toplumsal paylaşma ve dayanışmanın artırılması için çalıştıklarına dikkat çeken Yılmaz, “Yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizin, sizlerin de desteği ile Gıda Bankası, Hayır Çarşısı ve İmarethanemiz aracılığı ile yanlarında olmayı sürdürüyoruz. Yalnız olmadıklarını ifade etmeye, gönül almaya çalışıyoruz. Buralara yapılan bağışlar ve özellikle de bu dönemdeki kurban bağışları daha çok kardeşimize dokunmamıza vesile olacak. Bağışlarını Belediyemize yapmaları ve daha çok kişiye ulaşabilmemiz konusunda da hemşerilerime hatırlatmada bulunmak isterim” değerlendirmesinde bulundu.

“Bayramımız gönül hoşluğu ifa edelim”

Kılıçarslan Mahallesi’nde hizmete giren Masal Parkı’nı da Bolulu çocuklara bayram hediyesi olarak verdiklerini hatırlatan Başkan Yılmaz, mesajında şunları kaydetti: “Çocuklarımız bizim başımızın tacı. Onlara mutlu olabilecekleri, büyükleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri bir yer Masal Park. İki bayramı birlikte yaşasınlar, onlara verdiğimiz değeri görsünler istedik. Çocuklarımızın da gönüllerine dokunalım istedik. Allah-u Teala milletimize ve tüm İslam alemine, bayramımızı gönül hoşluğuyla ifa etmeyi nasip eylesin. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Kurbanlarımızın makbul olmasını temenni ederken, Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan hemşerilerimizin haclarının kabulünü de Rabbimden niyaz ediyorum. Bu arada Bayram trafiğine çıkan tüm vatandaşlarımızdan kurallara riayet etmelerini, dikkatli araç kullanmalarını rica ediyor; kimseyi üzüntüye sevk etmeden, yolculuklarını emniyetle tamamlamalarını diliyorum.” M.Emrah Çİftçi

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit