• resmi ilanlar

17 TEMMUZ'UN AKŞAM ETKİNLİKLERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

2018-07-18 11:00:12

17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 84. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen akşam etkinliklerinde her yıl geleneksel hale gelen ‘Toplu Nikah Töreni' gerçekleştirildi. Nikah töreninin ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından yaklaşık 3 saat süren halk dansları gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

 

Bolu Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ‘Toplu Nikâh Töreni’ bu yıl da 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 84. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Kent Meydanı’nda bulunan sahnede gerçekleşen törene Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkan Vekili Canan Akbay, nikahları kıyılan çiftlerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplu nikâh töreninden önce, gelin arabası olarak süslenen Bolu Belediyesi’nin araçları ile çiftler şehir turu attı. Şehir turunun ardından ise konvoy halinde nikâh töreninin gerçekleştirileceği Kent meydanına gelindi. Bolu Belediyesi Nikah Memurunun kıydığı toplu nikahın şahitleri de yine Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ve Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkan Vekili Canan Akbay oldu.

 

Nikah töreninin ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları topluluğu tarafından yaklaşık 3 saat süren halk dansları gösterisi gerçekleştirildi. Topluluğun Bolu, Antalya, Fethiye, Tekirdağ ve Artvin yörelerine ait oynadıkları yöresel danslar izleyenlerden büyük alkış aldı. Gösterinin ardından dansçılara Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen ve Bolu Belediyesi daire müdürleri tarafından sahnede çiçek takdim edildi. Mihrali Emrah Çiftçi

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit