• resmi ilanlar

ERCOŞKUN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

2018-07-14 11:00:04

TBMM Başkanlığı tarafından görevlendirme ile AİBPA Divan Başkanlığı Toplantısı'na katılmak üzere, Avrupa Birliği'nin merkezi Brüksel'e giden AK Parti Bolu eski Milletvekili Ali Ercoşkun, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü münasebetiyle ülkede bir mesaj yayımladı.

 

Haber: Hakan Aydın

 

 

15 Temmuz’un ikinci yıl dönümünde mesaj yayınlayan Ak Parti Bolu eski milletvekili Ali Ercoşkun, Ercoşkun, "Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak kazınan darbe girişiminde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde meydanları dolduran milletimiz, milli mücadele ruhu ile tanklara 'dur' demeyi başardı. 250 milli irade şehidimiz, gazilerimiz ve tek yürek olmayı başarmış milyonlarca vatandaşımız, Türk bayrağı gölgesinde verdiği mücadele ile, yaşadığı kutsal topraklara sahip çıkmasının yanı sıra dünyaya da tam bağımsızlık noktasındaki hür yaşama kararlılığını göstermiştir.

O saldırı anlarında, millet iradesini savunmak, kutsal addettiğimiz yasama görev ve sorumluluğumuza sahip çıkmak uğurunda yer aldığımız Gazi Meclisimizin bombalandığı anları unutmak mümkün değil.

Masum sivillerimiz ve güvenlik görevlilerimiz gibi millet iradesinin tecelli ettiği yüce Meclisimizin bombalanması aslında 3 bin yıllık medeniyet tarihimizde görülmemiş bir ihaneti ortaya koyuyor.

Aziz milletimiz yüce yaradanın dışında hiçbir güç karşısında eğilmediğini, eğilmeyeceğini ispatladığı bu tarihin yıldönümünde, tüm dünyaya ve gönül coğrafyamıza bir kez daha ifade ediyoruz ki, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep birlikte büyük ve yeni Türkiye'nin inşaasında sorumluluk yükleneceğiz. Yüzlerce yıldır barış ve kardeşlik timsali olmuş bu coğrafyanın insanları olarak, bu aziz milletin birlik ve beraberliğini muhafaza etme kararlılığımızı sürdüreceğiz. Bu vesilesiyle, darbe girişimini canı pahasına önleyen 250 milli irade şehidimize Cenab-ı Hakk'tan rahmet diliyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Aziz milletimize bu büyük mücadele için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Mihrali Emrah Çiftçi

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit