• resmi ilanlar

“NİJERYA'DA BİLE BÖYLE SAHALARA SAHİP DEĞİLİZ”

2018-07-14 11:00:06

Nijerya temsilcisi Heartland'ın Kulüp Başkanı Etuemena'dan Bolu'ya övgü

 

Bolu’da kampa giren Nijerya Süper Lig ekiplerinden Heartland’ın Kulüp Başkanı Goodfaith Chibuzo Etuemena, Bolu’ya hayran kaldı.  Konuk Kulüp Başkanı Etuemena, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaretinde yaptığı açıklamada: “Takımımla ilk defa yurtdışı kampı yapıyorum ve burada yapıyorum sahalar ve imkanlar çok güzel. Sahaların kondisyonları çok çok iyi. Nijerya’da bile böyle sahalara sahip değiliz.” dedi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da kentin spor hedeflerinden bahsederek: “Bolu sporun her branşının kamp merkezi olacak. Coğrafyamız zaten bunu emrediyor.” diye konuştu.

Sporun tüm branşlarının kamp merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bolu, bu yaz yerli ve yabancı futbol takımlarının gözdesi oldu.

 

Yeni sezon öncesi Atiker Konyaspor, Yeni Malatyaspor, Sivasspor, Gençlerbirliği, Osmanlıspor ve Adanaspor’un da aralarında bulunduğuTürk takımlarıyla Romanya, Estonya, Makedonya, Bosna Hersek ve Nijerya ekipleri, kamp için “Tabiatın Kalbi” Bolu’yu seçti.

 

Hazırlık kampı için Bolu’yu tercih ederek ülkesinde ilk yurtdışı kampını gerçekleştiren takım olan Nijerya süper lig ekiplerinden Heartland’ın kulüp başkanı Goodfaith Chibuzo Etuemena ve Teknik Direktör Charles Uzor, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Heartland Kulüp Başkanı Etuemena, sportif faaliyetlerin yanı sıra kardeş şehir konuları hakkında bir görüşme gerçekleştirdi.

 

 “Avrupa ve dünya takımlarını misafir etmek istiyoruz.”

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz makamında ağırladığı Heartland Kulüp Başkanı Etuemena ve Teknik Direktör Uzor’a Bolu’nun hedeflerini anlattı.

 

Yılmaz, “Bolu gelecekte turizm kenti olacak, spor kenti olacak, sağlık kenti olacak, aynı zamanda üniversite kenti olacak. Sporun her branşının kamp merkezi olacak. Coğrafyamız zaten bunu emrediyor. Antalya futbol takımları anlamında kışın Avrupa takımlarını da misafir eden bir yer. İnşallah Bolumuz da yazın bütün Avrupa ve dünya takımlarını misafir edip burada ağırlayabilecek bir kamp merkezi olsun istiyoruz. Böyle bir yapıya sahip olan Bolu’da Nijerya gibi bize göre uzak olan bir ülkenin süper lig takımın misafir edilmesini sağlamamız bizim için onurdur. Şu an Bolu’da birçok takım futbol anlamında buradaki çalışmalarını sürdürüyorlar; kamplarını yapıyorlar. Biz bunu dünyaya açmak istiyoruz. Dünyaya açılış anlamında ilk kapıyı başkan ve ekibi araladığı için kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

 

“Oradaki bir şehirle kardeş şehir olmamız bizi onurlandırır.”

 

Nijerya’nın çok uzak bir ülke olmasına rağmen Türkiye’nin gönül coğrafyası içerisinde yer aldığını söyleyen Yılmaz, “Gönül coğrafyamızdaki bir ülkenin kulüp başkanı olarak Bolu’yu onun evi gibi kabul etmesini ve sürekli böyle irtibat kurmasını biz gönülden istiyoruz. Tabi oradaki bir şehirle kendi teklifleriyle bizim kardeş olmamız bizi onurlandırır. Önümüzdeki süreçle sizinle inşallah o belediye ve bizim belediyemiz gerekli hukuki işlemleri tamamlar. Bu konuda kendilerini Bolu’da ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu, Nijerya’dan sadece bir takım değil; diğer takımların da inşallah Bolu’da kamp yapacakları dönemleri beklediğimizi, iki kardeş ülkenin insanları olarak bu spor vasıtasıyla bu dostluğu ilelebet sağlayacak ortamlar oluşturacağımızı beklediğimizi kendisine ifade ediyoruz.” diye konuştu.

 

Etuemena: “Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz.”

 

Heartland Kulübü Başkanı Goodfaith Chibuzo Etuemena da yaptığı açıklamada, “Birkaç gündür buradayız. Her şey çok güzel, kendim oyuncularım ve teknik ekibim herkes kendini evinde hissetti burada.” dedi.

 

Nijerya’da ilk defa yurtdışında kamp yapan takım olduklarını söyleyen Etuemena  “Bolu’yu tercih ettik, bunda da çok mutlu olduk.”  ifadelerini kullandı.

 

Etuemena, Bolu’yla ilgili izlemleri sorulması üzerine şöyle konuştu:

 

“Takımımla ilk defa yurtdışı kampı yapıyorum ve burada yapıyorum sahalar ve imkanlar çok güzel. Takımım burada dört ya da beş tane maç yaptı. Bolu’da çok ciddi oyuncuların yetişeceğine inanıyoruz. Bunu da gördük. Beraber çalışarak çok daha güzel şeylerin olacağına inanıyoruz ve çok mutluyuz.

 

 “Nijerya’da bile böyle sahalara sahip değiliz.”

 

Sahaların kondisyonları çok çok iyi. Nijerya’da bile böyle sahalara sahip değiliz. Teknik ekibim ve futbolcularla görüştüğümüz zaman da kendileri de sahaların çok kaliteli olduğunu bana söyledi. Çok iyi oyuncularım var takımımdaki kadromda, oyuncularımla tekrar konuştuğumda sahadaki kalitenin, temizliğin ve çimlerin yapısının çok çok güzel olduğunu bana tekrar kendileri de söylediler.

 

“Kendi valim de kardeş şehir olmaktan mutlu olacaktır.”

 

Etuemena ayrıca, Bolu ile Chairman Heartland şehrinin kardeş şehir olması konusuna da değindi. Etuemena, “Bu görüşmeyi ve görüşmede yapılan tüm konuşmaları kendi valimle görüşeceğim, kendisine aynı şeyleri ileteceğim. Kendisine de sizinle tekrar burada zaman ayırıp buluştuğumuzu söyleyeceğim ve ne kadar iyi bir insan olduğunuzu da anlatacağım. Benim valimin de burayla kardeş şehir olmasından dolayı çok mutlu olacağına inanıyorum. Tekrardan çok çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Heartland Kulüp Başkanı Etuemena ayrıca görüşme öncesi, takım futbolcularının imzaladığı 14 numaralı formayı Alaaddin Yılmaz’a armağan etti. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Heartlandlı başkan ve teknik direktöre yöresel ürün sepeti, Bolu pasaportu, tanıtım CD’leri armağan etti. A.Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit