• resmi ilanlar

Doğanay'dan çok net mesaj var!

2018-07-12 11:00:14

“ALMAYAN OLURSA YOLUMUZA DEVAM ETMEYECEĞİZ”

 

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genişletilmiş il başkanları toplantısında ‘Gönül belediyeciliği seferberliği’ başlatıyorum sloganını değerlendirdi. Doğanay; “Her türlü hizmeti yapabilirsin ve ya merkezi hükümet olarak her türlü hizmeti yapabilirsiniz ama vatandaşa dokunmadığınız zaman onun kalbine ve gönlüne dokunmadığınız zaman, gidip bir bardak çayını içmediğiniz zaman vatandaş bize bir defa oy verir, iki defa oy verir, üç defa oy verir ve ya üçüncü de kapının önüne koyar. Bu mesajı başta şahsım olmak üzere herkes alacak. Almayan olursa yolumuza devam etmeyeceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti il başkanları toplantısında konuştu. Milletvekilliği seçimlerinde oy kaybının nedenlerine dikkat çektikten sonra; yerel seçimlerin bu oy kayıplarını telafi etmesi gerektiğinin üzerinde durdu. Doğanay, “Siyaset yapabilirsin vatandaşın hizmetini de yapabilirsiniz ama vatandaşın gönlüne girmedikçe yaptıklarınız hiçbir şey ifade etmiyor” diyerek bu mesajı herkesin alması gerektiğini söyledi.

 

Nurettin Doğanay, 24 Haziran seçimlerinde AK Partinin aldığı oy oranının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı oy oranından daha düşün olduğuna dikkat çekerek; “İl başkanları toplantımızda Sayın Cumhurbaşkanımız tüm Türkiye’nin de izlediği üzere gönül belediyeciliği, gönül siyasetinden bahsetti. Buradaki mesele, biz bu seçimlere girdik, 24 Haziran seçimlerinde gerek sayın cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranı gerekse AK Partinin aldığı oy oranı ortada. Dolayısıyla AK Partinin aldığı oy oranı Türkiye genelinde sayın cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranından düşük.  Bu takdiri kullanan kim? Aziz milletimiz. Milletimiz dedi ki; Sayın Cumhurbaşkanımız ile yola devam ediyoruz AK Partimiz ile de yola devam ediyoruz ama burada aynı zamanda seçim anlamında demokrasinin geleceği ve gelişmesi, AK Parti hükümeti anlamında da baktığımız zaman vatandaş bir mesaj verdi. Bu mesajı da bizim siyasiler olarak doğru bir şekilde algılamamız lazım. Onun için gönül belediyeciliğinden, siyasetinden özellikle vurgu yaparak bahsetti. Orada bizler siyasetçiler olarak başta şahsım aynı zamanda milletvekilleri, belediye başkanları olarak alınması gereken mesajı öncellikle sandıkta, sonrasında AK Partinin genel başkanı sayın cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu mesaj çok açık ve net bir şekilde ortadadır. Burada siyaset yapabilirsin vatandaşın hizmetini de yapabilirsiniz ama vatandaşın gönlüne girmedikçe yaptıklarınız hiçbir şey ifade etmiyor. Bu belediyecilik açısından da hepimiz açısından da aynı. Her türlü hizmeti yapabilirsin ve ya merkezi hükümet olarak her türlü hizmeti yapabilirsiniz ama vatandaşa dokunmadığınız zaman onun kalbine ve gönlüne dokunmadığınız zaman, gidip bir bardak çayını içmediğiniz zaman vatandaş bize bir defa oy verir, iki defa oy verir, üç defa oy verir ve ya üçüncü de kapının önüne koyar. Bu mesajı başta şahsım olmak üzere herkes alacak. Almayan olursa yolumuza devam etmeyeceğiz. Bunu gayet açık ve net bir şekilde sayın cumhurbaşkanımız söyledi. Dolayısıyla oradan herkes mesajı çok doğru bir şekilde aldığını düşünüyorum. Biz vatandaş ile iç içe olacağız, vatandaşımız ile beraber yol yürüyeceğiz, tevazuyu da elden bırakmayacağız. Gönül siyasetini bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da devam edeceğiz. Eksiklerimiz varsa da o eksikleri kapatmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Tarkan  (13.07.2018 09:05:45)

  Benim buradan anladığım inşaallah mevcut başkan bir daha aday olmayacak. Eğer aday olursa mesajı senin de almadığın anlaşılır ki sen bırakacaksın o zaman.

 • Vay  (13.07.2018 01:15:09)

  Alaattin sana diyor.Demedi deme bu belediye başkanı olacak.

 • Salih ÖZDEMİR  (12.07.2018 19:39:05)

  Biz seçmen olarak memleketin bekaası geleceği diye şahıslara değil Cumhurbaşkanımızı gözönüne alarak destek verdik.Konu belediye seçimleriyse bu tespiti üzerine alması gereken tek kişi b başkanıdır.Doğanay şimdiye kadar Bunu çekinmeden direkt söyleyebilen tek siyasetçidir.A Yılmazın aday olmamasını Ankara engellemelidir.Vatandaş Boluda son seçimde sarı kartı gösterdi,A Yılmaz Devam derse kırmızı kartı görecektir.Sebeplerini sayarsak bu sayfa değil site yetmez. Unutmayalım bir tatlı söz nelere kadirdir.Biz başkanın Cehenneme kadar yolunuz var sözünü unutamadık.Kırmızı kart elimizde bekliyoruz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit