• resmi ilanlar

ZİRAAT VE DOĞA BİLİMLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

2018-05-17 11:34:46

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ilk mezunlarını verdi.

 

İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilen törene, Rektör Yardımcısı ve Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi, Dekan Prof. Dr. Turan Karadeniz, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezunlarımızı tebrik ederek, gelecek yaşamlarında başarılar dileyen Prof. Dr. Çiftçi, “2013 yılında fakültemizde eğitim öğretime başlamıştık. Bugün ise sevinci ve burukluğu birlikte yaşıyoruz. Öğrencilerimiz bizim ilk göz ağrımız. İnşallah ileride çok iyi yerlere gelirler, bundan eminim. Ezeli ve ebedi olan tek varlık Allah’tır. Allah’ın dışında her şeyin bir başlangıcı olduğu gibi bir sonu vardır. Okulunuzda başlayalı daha dün gibi, bugün ise bitiyor, ama bugün aynı zamanda yeni bir başlangıç. Değerli veliler, böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Buna katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Onlar bizim de evlatlarımız oldular. Bundan sonraki hayatlarında hepsine başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz ise konuşmasına, İsrail’in sivil Filistinlilere uyguladığı vahşi katliamı kınayarak başladı. Karadeniz, şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

2013-2014 yılında Tarla Bitkileri Bölümü ile eğitime başlayan fakültede halen 9 bölümün açık olduğunu kaydeden Prof. Dr. Karadeniz, “Bunlardan 5’inde lisans eğitimi yapılmaktadır. Fakültemizde 38 akademik, 8 idari personel ile 316 lisans öğrencimiz eğitim öğretimlerine devam etmektedir. Yeni kurulan fakat kurumsal kimliğini tamamlama yolunda hızlı adımlar atan fakültemizde bugün itibariyle 95 yüksek lisans öğrencisi ve 14 doktora öğrencisi eğitim öğretimini sürdürmektedir. Fakültemiz kısa bir süre önce eğitime başlamış olmasına rağmen TÜBİTAK ve BAP projeleri ile kurum ve özel sektör projeleri yürütmektedir. 2016 yılında ulusal düzeyde bir ceviz kongresi Bolu’da gerçekleştirmiş ve 200 bin insan Bolu’da ağırlanmıştır. Yine Moldova Komrat’ta 1. Uluslararası Tarım Kongresi’ni fakültemiz gerçekleştirmiştir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler Muzaffer Barut, Muhammed Aydın ve Hakan Özbaş’a teşekkür plaketleri ve mezuniyet belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Bölüm birincisi Muzaffer Barut, yaş kütüğüne isim çaktı. Tören, mezuniyet belgelerini alan öğrencilerin kep fırlatmasıyla sona erdi. Yaşar Dinçer

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit