• resmi ilanlar

13 yaşında çaldırdığı parası 35 yıl sonra geri geldi

2018-05-14 16:00:52

Bolu'da, Ayten Koçyiğit'in 13 yaşındayken tarlada çalışarak kazandığı 1 haftalık yevmiyesini çalan R.B., 35 yıl sonra vicdanen rahatsız olduğunu söyleyerek parayı Koçyiğit'e vererek helalleşti.

 

 

 

Edinilen bilgiye göre, Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler personeli Ayten Koçyiğit, henüz 13 yaşındayken patates tarlasında 1 hafta çalıştıktan sonra aldığı yevmiyesini traktörden inerken düşürdü. Paranın yere düştüğünü gören R.B. isimli kadın ise Koçyiğit olay yerinden ayrıldıktan sonra parayı alarak kayıplara karıştı. Parasını çaldırdığını fark ettikten sonra çok üzüldüğünü ve ağladığını söyleyen Ayten Koçyiğit (48), 35 yıl önce parasını çalan kişinin kendisini bulduğunu ve parayı iade ettiğini söyledi.

 

Koçyiğit, başından geçen olayı ve parasının tekrar kendisine iade edilmesini şu sözlerle anlattı:

"35 yıl önce patates tarlalarına yevmiye için işe gidiyorduk. Ben o zamanlar 7 günlük yevmiyemi düşürdüm. Çok üzüldüm ve belki 1 hafta o para için ağladım. Bundan bir ay önce kadın eski oturduğumuz mahallede babama gelmiş. 'Burada bir Ayten vardı ben onunla görüşeceğim' demiş. Sonra babam beni aradı, 'Bir kadın seninle görüşecekmiş' dedi. Babamın aldığı telefon numarasını aldım ve aradım."

 

"Vicdanen hep huzursuz oldum"

R.B. adlı kadını aradığını söyleyen Ayten Koçyiğit, kadının telefonda, "35 yıl önce beraber işe giderken siz paranızı düşürdünüz. Ben de parayı hemen aldım ama vicdanen hep huzursuz oldum. Ama ben şimdi umreye gideceğim helalleşmek istiyorum. Bana hakkınızı helal edin. Ben şimdi paranızı getirdim" dediğini belirtti.  R.B. ile buluşup tanıştıklarını ifade eden Koçyiğit, "O dönem ne kadar para olduğunu hatırlamıyorum ama kadın bana 700 lira getirmişti. Ben de umreye gideceği için paranın bir kısmını ona geri verdim. Para geri gelince mutlu oldum. Her şeyden önce helal paraymış dedim. Alın teriyle kazanılan para geç de olsa size geri dönüyormuş" şeklinde konuştu. İHA

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Eren  (14.05.2018 20:24:08)

  Tabi canım. Kesin yaşanmıştır bu!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit