• resmi ilanlar

TUNÇEL'DEN SEÇİM GÜVENLİĞİ AÇIKLAMASI

2018-05-14 16:00:52

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Tunçel, seçim güvenliği ve seçmen listeleriyle ilgili parti binasında basın toplantısı düzenledi. Tunçel, Sağlık Mahallesinde bir hanede dışarıdan kişilerin kayıtlı olduğunu tespit ettiklerini iddia etti.

 

 

 

 

Haber; Sefa Günay

Seçim güvenliği ve seçmen listeleriyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Tunçel, “Geçmiş dönemlerinde ne yazık ki şeffaflıktan uzak, yasal düzenlemelere aykırı, toplum vicdanının ve dünya kamuoyunun şaibeli bulduğu seçimler yaşadık. 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sırasında mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması ve ölü kişilere oy kullandırılması hala akıllarımızda. Bildiğiniz üzere 18 Nisanda alınan ani bir kararla ülkemiz erken seçim sürecine sokulmuştur. Seçin konusunda zihinlerde en çok soru işareti yaratan husus, hiç kuşkusuz ki seçim güvenliğidir. İçinde bulunduğumuz olağanüstü hal koşulları seçimlerin şeffaflığına ilişkin soru işaretlerini daha da artırmaktadır. Geçmiş seçim dönemlerinde yaşanan olumsuzlukların tekrarlanmaması için Merkez İlçe Örgütü olarak bizler, üzerimize düşen sorumluluğun bir parçası olarak seçmen listelerinin askıya çıkartıldığı 2 Mayıs gününden itibaren oy kullanma yeterliliğine sahip olanların seçmen kayıtlarını gözden geçirmeleri ve kendileriyle aynı hanede ikamet etmedikleri halde ikamet etmekte görünen kimselerin var olup olmadığını incelemeleri için çağrıda bulunmuş, seçmen listelerini taramış, tespit ettiğimiz olumsuzluklar yanında vatandaşlarımızdan ve üyelerimizden gelen şüpheli durumları Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına iletmiş bulunmaktayız. Bunlar içerisinde belki en çarpıcı olanı Sağlık Mahallesinde bir vatandaşımızın ailesiyle birlikte ikamet ettiği müstakil hanede, üstelik burada kendilerinden önce yaşayan başkaca biri olmamasına karşılık hane dışından kişilerin kayıtlı olduğunun tespitidir” ifadelerine yer verdi.

 

“KONUDAKİ HASSASİYETİMİZ TÜM PARTİLERİN MENFAATİNEDİR”

Son olarak Tunçel, “Seçmen listeleri 11.05.2018 tarihinde askıdan inmiş bulunmaktadır. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız artarak devam edecektir ve bizim bu konudaki hassasiyetimiz tüm partilerin menfaatinedir. İlerleyen günlerde sandık başında görev alacaklara nelere dikkat etmeleri gerektiği, bir sorunla karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapılacaktır. Seçim günü sandık başında yer alarak oy kullanma anından sandıkların seçim kuruluna ulaşmasına kadar tüm sürece refakat edecek, adil ve şeffaf bir seçim için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit