• resmi ilanlar

Özcan'dan Ak partililere ve TFF'ye uyarı!

2018-05-14 17:00:00

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan, Boluspor'a siyasiler olarak hiçbir desteğin verilmediği yönündeki tepkilere yönelik açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Bolulu Ak partililere ve Türkiye Futbol Federasyonuna seslenen Özcan, “Salı günü Bolu milletvekili olarak stadyumda hak edenin kazandığı bir mücadele izlemek istiyorum. Ama Boluspor'un hakkı açık açık yenirse 2008'de olduğu gibi kusura bakmasınlar çok ağır bir tepki veririm. Federasyonu da buradan uyarıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Haber; Sefa GÜNAY

 Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili Tanju Özcan kamuoyunda yer alan Boluspor’a siyasiler olarak hiçbir desteğin verilmediği yönündeki tepkilere yönelik açıklamalar da bulunarak, Bolu’daki Ak Partililere ve Türkiye Futbol Federasyonuna uyarılarda bulundu. Boluspor’un hakkı yenildiği ve TBMM’de bunu sadece kendisinin dile getirdiğini söyleyen Özcan, “Biz Bolulular olarak, Boluspor taraftarı olarak 2008 yılında canımız çok yandı. O zaman Boluspor yine süper lige çıkmak için bir final oynamıştı Eskişehirspor ile ama o zamanın ekonomiden sorumlu bakanı rahmetli Kemal Unakıtan Eskişehirspor’a daha sezon başında süper lig sözü vermişti. Bunun gereğinin nasıl gerçekleştiğini İstanbul da Eskişehir maçında binlerce Bolulu gördük. Daha birinci dakikada oyuncumuz atıldı. 10 kişi o maçı tamamlamak zorunda kaldık. Açık bir şekilde bariz bir şekilde hakem hatasıyla Boluspor’un Süper Lig hakkı gasp edilmişti. Şimdi biz bu filmi daha önce gördüğümüz için ne olabileceğini de görüyoruz. Şimdi Gaziantep milletvekili olan sayın bakan ki ne kadar tesadüf ki yine ekonomi bakanı, başbakan yardımcısı. Antep ile ilgili benzer twitler atıyor. Yine adalet bakanı, adalet dağıtmakla görevli olan adalet bakanı şimdiden Gazişehiri Süper Lig’in yeni takımı ilan ediyor attığı twitlerle” dedi.

 

“AKP SPORDAN ELİNİ ÇEKSİN”

Özcan açıklamasını devamında; “Biz buradan uyarıyoruz. Kimin final oynayacağına, kimin süper lige çıkacağına takımlar ve oyuncular karar versin, siyasetçiler değil. AKP spordan elini çeksin. 2008’de yaşanan trajediye biz bir daha izin vermeyeceğiz. Bolu’daki AKP’lilere de laf söylemek lazım. İki milletvekili onlarda, iktidar onlarda yetmezmiş gibi iki tane bakan yardımcısı iki dönemdir bunlarda. Bir stadımız yok spordan sorumlu bakan yardımcısı bile bizim Bolu eski milletvekiliydi. Boluspor’un hakkı yeniliyor. TBMM’de bunu benden başka dile getiren olmuyor maalesef. Vallahi onlarda şapkayı önüne koyup düşünsünler. Yarın yine benzer hakem hataları olursa orada taraftarın tepkisini kendilerine döneceğini de görsünler. Bende kendi adıma şunu söylüyorum. Ben sakin bir biçimde Salı günü Bolu milletvekili olarak stadyumda hak edenin kazandığı bir mücadele izlemek istiyorum. Şunu da açık olarak söylüyorum. Boluspor’un hakkı açık açık yenirse 2008’de olduğu gibi kusura bakmasınlar çok ağır bir tepki veririm. Federasyonu da buradan uyarıyorum. Yarın niye Bolu milletvekili böyle bir tepki verdi demesinler. Biz adil bir yönetim istiyoruz. Sonuç ne olursa olsun biz çıkar alkışlarız. Ama Boluspor’un hakkı yenildiğinde ben o protokol koltuğunda bir milletvekili olarak kalmayacağım. Ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit