• resmi ilanlar

AK PARTİ'DE KİMLER ADAY OLACAK?

2018-04-25 17:31:23

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde siyasi partilerden aday adayı olmak isteyen isimlerin siyasi partilerde ki görevlerinden veya kamu kurumundaki görevlerinden istifa etmeleri için son gün 26 Nisan 2018 tarihi. Kamuoyuna sızan bilgilere göre Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın'ın milletvekilliği için istifa etmeyi düşündüğü, ancak bunun için Ak Parti Genel Merkezi'nden gerekli izni beklediği bilgiler arasında. Metin Vural, Adil Esen ve Adalet Karadayı ise diğer isimler olarak kulislerde yerlerini aldılar.

 

Haber: Hakan Aydın

Ak Parti teşkilatlarında 24 Haziran seçimleri nedeniyle hızlı bir süreç yaşanırken, milletvekili aday adayı olmayı düşünenlerin de zamanı daralıyor. Seçimlerde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyen Kredi Yurtlar Kurumu’ndan Metin Vural’ın Perşembe günü istifasını kurumuna vereceği gelen bilgiler arasında.

Ak Parti Merkez İlçe eski Başkanı Adil Eden’in de milletvekili aday adayı olacağını arkadaşlarıyla paylaştığı bilinirken, Adalet Karadayı ise adaylık başvuru belgesini Çarşamba günü parti binasından almış durumda. Kamuoyuna sızan bilgilere göre Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın’ından gönlünden milletvekili aday adaylığı geçtiği, ancak bu kararını açıklamadan önce Genel Merkez’den müsaade beklediği gelen bilgiler arasında. Aydın’ın gerekli izinleri alması durumunda Perşembe günü istifasını vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fatih Metin ve Yüksel Coşkunyürek’in ise Genel Merkez’le istişarelerine devam ettiği, Fehmi Küpçü’nün aday adaylığını açıklarken, Ercoşkun’un durumunda bir netlik bulunmuyor. Nurettin Doğanay’ın ise Genel Merkez’in tavrına göre hareket etmesi bekleniyor.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit