• resmi ilanlar

Türk Dünyasından çocuklar 23 Nisan için Bolu'ya geldi

2018-04-20 11:34:28

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılmak üzere ilimize gelen 25 Kazak ve 14 Kırgız çocuk Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ziyaret etti. Başkan Yılmaz, Bolu Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen ziyarete yöresel kıyafetleri ile katılan çocuklarla bir araya geldi.

 

 

 

 

Dünya’da çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkede olduğu gibi Bolu’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kutlamalara katılmak için ilimize gelen 25 Kazak ve 14 Kırgız çocuk Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı da ziyaret etti. Bolu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen ziyarette çocuklarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, Bolu’nun Türk Dünyasından gelen herkesin evi olduğunu dile getirerek;

 

“23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır”

“Köroğlu vasıtasıyla Türk Dünyasıyla ilişkilerimizi sıkılaştırdık. Köroğlu zaten Türk Dünyasının müşterek kahramanı ve biz Bolu’da yaşadığına inanıyoruz. Türk Dünyası da Köroğlu’nu bizden fazla sahiplenir. Dolayısıyla Türk Dünyasından gelen kim varsa Bolu onun evidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünya da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. Bolu’ya kutlamalar için gelen çocuklarımız inşallah Bolu’dan güzel duygu ve düşüncelerle ayrılır ve Bolu’yu seversiniz. Çünkü bundan sonra Bolu artık sizi evinizdir” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a Kazakistan ve Kırgızistan’dan gelen çocuklar ve çocukların hocaları tarafından yöresel hediyeler takdim edilerek hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit