• resmi ilanlar

FİRARİ CİNAYET ZANLISI KAÇTIĞI YERDE KADIN İSTEMİŞ

2018-04-19 16:25:21

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde 77 yaşındaki komşusu Hamdi Beyde'yi öldürdükten sonra ortadan kaybolan ve 41 gün sonra Antalya'nın Kemer İlçesi'nde yakalanan Mehmet Akman'ın sahte kimlikle kaçtığı Antalya'da önceden tanıştığı bir kadının evine gittiği ve kadından “Evlenmek için bana bir kadın bul” dediği ifade edildi.

 

Haber: Ebru Eyvazoğlu

Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde 77 yaşındaki komşusu Hamdi Beyde’yi öldürdükten sonra ortadan kaybolan ve 41 gün sonra Antalya’nın Kemer İlçesi’nde yakalanan Mehmet Akman, Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Cinayetten sonra kaçan Mehmet Akman’a yardım ettikleri iddia edilen Kadir Gülen, Ercan Biriktir, Satılmış Ergül ve Sedat Ergül de sanık olarak yargılanıyor.

Tanıkların dinlendiği mahkemede Mehmet Akman’ın kız kardeşinin yaşadığı İstanbul’a gittiği ancak kabul etmedikleri için geri dönmek zorunda kaldığı ifade edildi. Akman’ın daha sonra ele geçirdiği sahte kimlikle Antalya’ya gittiği belirlendi. Antalya’ya gittiğinde önceden tanıdığı pansiyon işletmecisi bir kadının evine gittiği belirlenen Mehmet Akman’ın kadından evlenmek üzere kadın talebinde bulunduğu iddia edildi.

“BABAANNEMDEN EVLENMEK İÇİN KADIN İSTEDİ”

Pansiyon işletmecinin torunu olan F. B., “Bir gece eve gittiğimde babaannem F.B. bana Mehmet Akman’ı tanıştırdı.  Sohbet sırasında babaannemden evlenmek için kadın istedi. Saat geç olduğu için bizim evde kalıp kalamayacağını sordu. Biz olayı bilmediğimiz için kalmasına müsaade ettik. Ertesi gün de Cuma namazına gidiyorum diyerek evden çıkmış, bir daha da kendisini görmedik. Babaannem şu anda yatalak ve gözleri görmüyor” dedi.

ÇALINTI KİMLİĞİN SAHİBİ ANTALYA’DA BULUNDU

Katil zanlısı Mehmet Akman’ın “Bolu’da bir markete girdiğimde yerde bir kimlik buldum. 30’lu yaşlarda birine aitti. Ben de kimliği alıp otogara gittim. Orada Antalya diye bağıran ilk arabaya binip Antalya’ya gittim” şeklinde verdiği ifadede de çelişkiler ortaya çıktı. Kimlik sahibinin Antalya’da yaşadığının öğrenilmesi üzerine kimlik sahibi segbis yöntemiyle ifade verdi. Abisi uğurlamak için dışarı çıktığında Antalya’nın Altındağ Mahallesi’nde cüzdanını kaybettiğini ve polise başvurduğunu söyleyen şahıs, “Cüzdanım düştü mü yoksa çalındı bilemiyorum. Cüzdanımı kaybettikten bir süre sonra telefonuma e-reçete bildirimi geldi. Ben de polise giderek doktor gitmediğimi ve ilaç da almadığımı söyledim. Bunun üzerine polis benim kimliğimi alan şahsı belirlemiş” dedi. Duruşma tanıkların dinlenmesi ve evrakların tamamlanması için ertelendi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit