• resmi ilanlar

ORMANA KENEVİR SAKLADILAR

2018-04-17 15:01:14

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde orman içi araziye 250 kök kenevir ektikleri ve sattıkları iddia edilen biri kadın iki kişi Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı. Orman içinde hazine arazisine ekilerek saklanan kenevirlerin satıldığı iddia ediliyor.

 

 

Haber: Ebru Eyvazoğlu

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Çavuşderesi Köyü’nde bir balık çiftliğinin yakınlarında bulunan ormanda 250 kök kenevir bitkisi ele geçiren Jandarma, bitkileri sökerek imha etti. Kenevir bitkilerini ormanın içine ekerek saklamaya çalışan şahıs ve şahıslarla ilgili tahkikat yürüten ekipler, Nusret Y. ve Melek D.’nin ifadelerini aldı. Kenevir bitkilerini ektiği ve sattığı iddia edilen Nusret Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sanıklar Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarıldılar. Tanıklardan Abdullah K. Kenevirlerin ekildiği alana yakın bir yerde balıkhane işlettiğini söyleyerek, orman içindeki kenevir bitkilerini görmediğini söyledi. Sanık Nusret Y.’nin de bir dönem yanında çalıştığını belirten tanık, kenevir bitkilerini kimin ektiğini bilmediğini ifade etti. Nusret Y.’nin de uzun yıllardır uyuşturucu bağımlısı olduğu belirtildi. Duruşma 7 Haziran 2018 tarihine ertelendi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit