• resmi ilanlar

BYLOCK'ÇU KARI KOCAYA 7 YIL 6'ŞAR AY HAPİS

2018-03-13 11:00:15

Bolu'da görülen FETO/PDY davalarında bylock kullanıcısı oldukları tespit edilen ve örgüte müzahir okullarda öğretmenlik yaptıkları belirlenen karı-koca, 7 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Emekli memur olan R.C. ise terör örgütüne yardım etmek suçundan 1 yıl 13 ay hapis cezası aldı.

 

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

FETO/PDY soruşturmaları kapsamında yargılanan 3 kişiye hapis cezası verildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan emekli memur R.C.’nin, bankadan çektiği bir miktar krediyi daha sonra Bankasya’ya yatırdığı iddia edilmişti. Oğlu iş kuracağı için kredi çektiğini belirten R.C. hakkındaki tüm iddiaları reddetmesine karşılık terör örgütüne destek olmak suçundan 1 yıl 13 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Örgüte müzahir okullarda çalıştıkları ve örgütün gizli haberleşme programı olan bylock’u yükledikleri tespit edilen tutuklu İbrahim Ethem Y. ve adli kontrolle serbest bırakılan eşi Büşra Y. de Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandılar. Tutuklu olduğu için 22 aylık bebeğini hiç göremediği söyleyen İbrahim Ethem Y., suçlamaları reddetti. Bankasya’da maaş yatırılması için hesap açtığını ve geçimini sağlamak için örgüte müzahir okullarda çalışmak durumunda kaldığını söyleyen İbrahim Ethem Y, morbeyin gibi uygulamalarla yada kendi telefonunun mobil internetinin başkası tarafından kullanılması nedeniyle bylock yüklenmiş olabileceğine dikkat çekti. Yapılan yargılama sonunda İbrahim Ethem Y. ve eşi Büşra Y.’nin bylock kullandıkları gerekçesiyle suçları sabit görülerek, terör örgütü üyesi olmak suçundan 7 yıl 6’şar ay hapis cezalarına karar verildi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit