• resmi ilanlar

MHP'Lİ MİLLETVEKİLİNDEN BGC'YE ZİYARET

2018-03-09 11:00:11

MHP İl Başkanı Adem Evcil'in daveti üzerine Bolu'ya gelen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Bolu Gazeteciler Cemiyetine ziyarette bulundu. Ziyarette bulunan Milletvekili Erdem birçok konuda açıklamalarda bulunarak Bolu'ya Devlet Bahçeli'nin selamını getirdiklerini belirti.

 

Haber; Sefa Günay

MHP İl Başkanı Adem Evcil’in daveti üzerine Bolu’ya gelen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Bolu Gazeteciler Cemiyetine ziyarette bulunarak açıklamalarda bulundu. MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in ziyaretinden ötürü memnun olduklarını belirten ve açıklamada bulunan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu açıklamasında; “Sayın vekilimiz cemiyetimize şeref verdiniz. İlk defa bir Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilini ağırlıyoruz. Hoş geldiniz. Bolu basını ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Bolu basını ülkemiz zor süreçten geçiyor. Bolu basını bu sınavdan başarı ile geçmiştir. 15 Temmuz sürecinde ve sonrasında çok şükür Bolu’da her anlamda hem FETÖ hem de diğer terör örgütleri ile ilgili hiçbir gazete kapanmamıştır. Ve bununla ilgili hiçbir arkadaşımıza işlem yapılmamıştır. Ben de Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak bununla gurur duyuyorum. İnşallah burada Sayın Devlet Bahçeli’yi de ağırlamak isteriz. Bizden de kendilerine selamlarımızı iletin” dedi. 

“GAZETECİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Başkan Velioğlu’nun ardından açıklama yapan MHP İl Başkanı Adem Evcil ise açıklamasında; “Bizleri böylesine güzel bir ev sahipliği ile karşıladığınız için teşekkür ederiz. Sayın vekilime de çok teşekkür ediyorum. Bolu’da 15 Temmuz sürecinden önce de, sonrada sağ olsun bütün basın mensubu arkadaşlarımızla çok yakın ilişkiler içerisindeyiz. Yanlış anlaşımlara sebep vermeden gerçeği aktarıyorlar. Tekrardan bizlere burada gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BASIN BİZİM YÜZ AKIMIZ”

MHP İl Başkanı Adem Evcil’in ardından açıklamada bulunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem açıklamasında;  “Ülkemizin geçmiş olduğu zorlu süreci hepimiz yaşadık. 15 Temmuz darbe girişimi akşamı var oluşla yok oluş arasındaki incecik çizgiyi bu milletin mensubu olduğun söyleyen her vatandaş yaşadı. Ve dedi ki bizler yok olabilir, var olabiliriz diyerek sokaklara çıktı, demokrasisine sahip çıktı. Bu anlamda ilk açıklamayı yapan liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendi oldu. Ve şunları söyledi. ‘Bizler her türlü darbeye karşı devletimizin yanındayız’ dedi. Ve kendisi de Balgat’ta Milliyetçi Hareket Partisi binamızın üç hilalin altında ışıkları yakmak suretiyle ben de buradayım, hain nerdeyse gelsin beni bulsun dedi. Hamdolsun Milliyetçi ülkücü camiası sokaklardaydı, Türk milleti sokaklardaydı. Bu vatan benim, bu bayrak benim, bu millet benim, bu ezanlar benim diyen herkes sokaklardaydı. Ve o gecenin kahramanı Türk milleti oldu.  Basın mensuplarının burada önemi çok büyüktü çünkü o günden itibaren ya kirlenmişliğin içerisinde olacaklardı yâda tam tersi vatan milletin bekası için siyasilerle birlikte Türk milleti ile birlikte mücadele edeceklerdi Ben Bolu’nun bu anlamda tüm basın mensubu kardeşlerimin ter temiz mücadele yürüttüklerini düşünüyorum. Özellikle Türk milletinin bekası için, ezanlarımızın dinmemesi için bayrağımızın düşmemesi için mücadele yürüttüklerine inanıyorum. Kime karşı? Hain olabilecek her kim varsa o gün FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleri bunlara hizmet eden bütün uzantıları siyasi uzantılarda dahil olmak üzere bu mücadeleyi yürüttünüz. Hepinize çok çok teşekkür etmek istiyorum. Basın bizim yüz akımız” ifadelerine yer verdi.

“RABBİM ORADA MÜCADELE VEREN KAHRAMAN TÜRK ASKERİNE GÜÇ KUVVET VERSİN”

Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı operasyonu ile ilgilide konuşan Milletvekili Erdem; “Bugün Afrin’deki mücadele Zeytin Dalı operasyonunu ele aldığımızda basın toplumu bilinçlendiriyor asında. Bizler anlatıyoruz, devlet büyükleri anlatıyor ama biz diyoruz ki orada yürütülen mücadele meşum mücadele, orada yürütülen mücadele sadece sınır ötesi bir operasyon değil. Suriye topraklarına huzuru tesis edecek bir operasyon. Yine aynı şekilde sınır güvenliğimizi sağlayacak operasyon. Ve en önemlisi kahraman Türk ordusu orada huzuru sağladıktan sonra bu ülkemizde bulunan sığınmacı kardeşlerimizin de o bölgeye huzur içerisinde kendi topraklarına yerleşmeleri adına çok önemli bir görev yerine getirecekler. En önemlisi oradaki mücadele terör örgütleri ile yapılıyor. Bu terör örgütleri eli kanlı terör örgütleri. Onların elinde bizim bebeklerimizin kanı var, onların elinde kadınlarımızın kanı var.  O mazlum coğrafyanın üzerinde 25 milyona yakın insan katledildi tarih boyunca. Arkasında hep emperyalist güçler çıktı. Sizler tarafından Türk milletine ve uluslararası kamuoyuna sunulması gerekiyor. Rabbim orada mücadele veren kahraman Türk askerine güç kuvvet versin. Dualarımız onlarla. Şahadete kavuşmuş olan tüm kardeşlerime Allahtan rahmet diyorum. Yine aynı şekilde gazi olan arkadaşlarıma da sağlıklı şifa diliyorum. Bizim için çok önemli o bilgede yapılan operasyon” dedi.

“DEVLET BAHÇELİ’NİN BOLU’YA SELAMINI GETİRDİM”

Bolu’ya Devlet Bahçeli’nin Bolu’ya selam muhabbetlerini getirdiği söyleyen Erdem; “Bolu’ya gelirken çok heyecanla geldim. Programa baktığımda hakikaten bir günlüğüne çok şeyleri sığdırabilirliği bana teşkilatım gösterdi. Onu içinde ayrıca teşkilatıma teşekkür etmek istiyorum Sizlerle bir araya gelmek benim için ayrıca büyük bir mutluluk. Bu açıdan liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Bolu’ya selam muhabbetlerini getirdiğimi belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN EN ÇOK İHTİYACI OLDUĞU DÖNEM BU GÜN”

Gündemin en önemli başlıklarından biri olan Mili İttifak ile ilgili açıklama yapan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem;  “İttifaklarla alakalı komisyonda bitti çalışmalar Pazartesi itibari ile Türkiye Büyük Millet Meclisinde genel kurulda görüşülmeye başlanacak. Nasip olursa önümüzdeki hafta cumaya kadar bitirilmesi ön görülüyor.  Yapılmış olan çalışmaların en önemlisi şu kısmına bakmamız gerekiyor. Milli ittifak dediğimiz ittifak aslında ülkede oluşmuş olan gayri milli unsura karşı bir milli cephenin oluşması. Ülkemizin en çok ihtiyacı olduğu dönem bu gün. Milli bir cepheye.  Çünkü milli bir mücadele veriyoruz. Milli mücadelede de milli şuurun tamamının bir araya gelmesi gerekiyor. Dedik ki Bu vatan bölünmesin bu bayrak inmesin bu ezan dinmesin diyen insanların aslında bir araya geldiği devletin yanında olan darbelere karşı duran terör örgütlerinin bir araya geldiği siyasi anlamda ve insanı anlamda bir milli cephe var. O milli cephe içerisinde liderimiz tüm siyasi nefislerini bir tarafa bırakmak suretiyle tamamen devletin ve milletten bekası söz konusuysa biz bunları bir tarafa bırakırız demek suretiyle milli ittifak noktasında gerekli ilk adımı attı. Ve hatta ikinci adım olarak adayımız yok sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiyi destekleyeceğiz demiştir. Tabi uyum yasaları gelmek zorunda. Uyum yasalarından sonrada seçimler var. O secimler ilgilide çalışmaları hızlı bir şekilde yapacağız. Bizler milli cephenin içerisinde yer almaktan dolayı mutluyuz, onurluyuz. Çünkü bizim için vatanımız ve milletimiz söz konusuysa gerisi teferruat.  Umarım karşı cephede yer alanlarda bunun kritiğini yapacaktır.  Ve gerçekten ne kadar büyük bir tehlikenin içerisinde yer alıyorlar. Hata yapanların aciliyetle hatalarından dönüp milli cephe içerisinde yer almaları gerektiğini karar vermeleri yönünde uyarılarımız vardır. Rabbim Türk milletine her zaman birlik beraberlik nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

“VAKTİNDE SECİM HER ZAMAN DOĞRUDUR”

Son olarak gündem yer alan erken seçim dedikodusu ile ilgili de açıklama yapan Erdem; “Devlet büyükleri bu konuda gerekli açıklamaları yapıyor. Zamanında yapılacak olan secim uygundur. Olması gereken bu. Spekülasyonlar hep var. Temmuzda yapılacak, yok Kasım da yapılacak yok Ekim de yapılacak. Bence buna böyle bakmamak lazım. Yerel secimin yapılması için belli bir süre lazım. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyüklerimiz gerekli açıklamayı yaptı. Vaktinde secim her zaman doğrudur.  Bakıldığında vaktinde yapılacak gibi gözüküyor” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit