• resmi ilanlar

VEYSEL EROĞLU PALTOSUNU ALIP KAÇTI(!)

2018-03-06 11:00:14

“HER KAFADAN SES ÇIKMASIN”

 

Şubat ayında bakanlığa ait 5 tesisin temellerini atmak için Bolu’ya gelen Orman ve Su İşleri Balanı Veysel Eroğlu ziyaretinde yaşananlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Bakanlığa ait fidanlığın Bebek Ormanı yerine yine Bakanlığa ait bir arsaya kaydırılması kararlaştırılırken, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait hizmet binasıyla ilgili yapılan görüşmelerde Eroğlu’nun, Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’i de fırçalayarak susturduğu gelen bilgiler arasında. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın talepleri karşısında Bakan Eroğlu’nun yanındakilere dönerek, ‘Başkan bizim paltoyu almadan artık Bolu’dan ayrılalım’ demesi ise gülüşmelere neden oldu.

Özel Haber: Hakan Aydın

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun geçtiğimiz hafta ilimize yaptığı ziyaret sırasında yaşananlar kamuoyuna sızmaya başladı. Bakanlığın Bolu’da inşa etmeye başladığı 5 tesisin temel atma törenine katılan Bakan Eroğlu, Bolu Belediyesi’nde yaptığı görüşmelerde ‘Ben Bolu’nun bakanıyım’ lafını siyaseten söylemediğini bir kez daha göstermiş oldu.

Ocak ayında Bolu’ya yaptığı ziyaret sırasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında yapılan görüşmelerde, bakanlığa ait Karacasu yolu üzerindeki fidanlığın Bolu Belediyesi’ne devredilmesi karşılığında, toplam maliyeti 18 milyon lirayı bulan bakanlığa ait hizmet binalarının Bolu Belediyesi tarafından istenilen alana inşa edilmesine ve bakanlığa fidanlık olarak kullanılmak üzere Bebek Ormanı’nın verilmesi kararlaştırılmıştı.

FİDANLIK BOLU’DA KALDI

152 dönüm üzerine kurulu bulunan Bebek Ormanı’nı elinden çıkarmak istemeyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve yöneticileri, Bakan Eroğlu’nu Bebek Ormanına götürerek burası hakkında bilgiler verdi. 16 bin bebeğin isimlerinin dikilen ağaçlarda tek tek plakalara çakıldığı Bakan Eroğlu’na aktarılırken, ailelerin bu alanın Bakanlığa devredilmesi durumunda ciddi tepki(!) gösterebilecekleri belirtildi. Başkan Yılmaz, Orman Genel Müdürlüğü’ne ait bölgeye çok yakın 90 dönümlük bir arsanın bulunduğunu ve bu arsanın fidanlık için uygun olacağını iletti. Bürokratların ‘Efendim kendi arsamızı bize öneriyorlar’ diye itiraz etmesine rağmen Bakan Eroğlu, teklifi kabul ederek fidanlığın hem başka bir il’e gitmesine izin vermedi hem de fidanlığın kendi arsalarında yeniden üretime geçmesini istedi.   

ÜNİVERSİTEYE STADYUM İÇİN TAHSİS YAPILACAK

Eroğlu ile yapılan görüşmelerde bir başka konu ise Boluspor’un da kullanımına sunulacak olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinde yapılmak istenen spor kompleks alanı vardı. Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait Gölköy’de bulunan 76 dönümlük üzerine spor kompleksi yapmak istediklerini belirten AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı,  hazırladıkları çalışma hakkında Bakan Eroğlu’na bilgiler verdi. Rektör Alişarlı, projeyi hayata geçirirken bir tek ağaç bile kesmeyeceklerini bununla ilgili de projenin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Alişarlı’yı dikkatli bir şekilde dinleyen Bakan Eroğlu, üniversitenin ve BOlu’nun yapılmak istenen spor kompleksine ihtiyacı olduğunu belirterek, bürokratlarına talep edilen arsanın Üniversiteye tahsis edilmesi için çalışmalara başlanması talimatını verdi.

“SEN İNŞAAT MÜHENDİSİ MİSİN?”

Görüşmeler devam ederken Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu alanın belediyeye devredilmesi, buna karşılık ise bakanlık tarafından gösterilecek alana Orman Bölge Müdürlüğü’ne verilmek üzere belediye tarafından hizmet binası yapılması görüşüldü. Görüşmeler sırasında sadece hizmet binasının verilecek arsayı karşılamayacağını, inşaat maliyetleri üzerinde anlatmaya kalkan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Bölge Müdürü Keskin’in açıklama yaptığı sırda devreye giren Bakan Eroğlu, “Sus. Sen inşaat mühendisi misin? Her kafadan ses çıkmasın” diyerek tersledi. Bakan Eroğlu, mevcut Orman Bölge Müdürlüğü’nün Bolu Belediyesi’ne hizmet binası yapılmak şartıyla devredilmesi talimatını verdi.  

BAŞKAN BİZİM PALTOMUZU DA ALMADAN GİDELİM

Beraberinde ki heyetle Bolu’nun kangren olmuş sorunlarına verdiği talimatlarla çözümler üreten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu görüşmeleri de yaptığı espriyle noktaladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bakanlıktan taleplerine devam etmesi üzerine Eroğlu daha fazla dayanamayarak, “Arkadaşlar, Başkan bizim paltomuzu da almadan gidelim” diyerek yanındaki heyetle Bolu’dan ayrıldı.  

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ihsan ünal  (06.03.2018 18:31:56)

  ben bebek ormanı sınırlarında o köyde yaşayan biriyim cayırköy o bebek ormanı dedigi yer köyün merası kimim malını kimden almışlar bunlar ne orman bakanı nede cifci dostu merayı bitirib hayvancılıgı yok ediyorlar ülkenin temeline dinamıt koyuyorlar

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit