• resmi ilanlar

Terziler Odası yönetimine ziyaret

2018-02-19 11:00:03

İYİ parti İl Başkanı Mehmet Aydın, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz yönetimleri ile birlikte Terziler Odası Başkanı Mehmet Yılmaz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Terziler odası Başkanı Mehmet Yılmaz meslek odalarının sıkıntıları hakkındaki fikirlerini paylaştı. Sektör ile ilgili ARGE çalışmalarının yapılmadığını işin ehli olmayan insanların banka kredisine başvurarak konfeksiyon mağaza açtığını kiraların çok yüksek olduğunu uzun vadede dayanamayıp kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Üretim yapmadan tüketim yaptığımız için banka faiz oranlarının arttığını belirtti. Eğitimli işsiz sayısının giderek arttığını vatandaşın rahat ve maaşı yüksek iş beklentisinde olduğundan bahsetti. Durum böyle olunca ara eleman ihtiyacını Irak’lı Suriye’li gibi yabancı uyruklu insanlar ile giderildiğini söyledi. Büyük giyim firmalarının ilimize gelmesi ile küçük işletmelerin zor durumda bırakıldığını belirtti.

 

 

İyi Parti İl Başkanı Mehmet AYDIN sektörün sıkıntıları ile ilgili İYİ Parti iktidarında kesinlikle üretim ekonomisi uygulanacağını, tüketen toplum değil üreten bir toplum için proje programların hazırlandığını belirtti. Eğitim konusunda meslek liselerine destek vereceklerini her sektörün ara elaman ihtiyacını karşılayacaklarını, Endüstri Meslek Liselerinin destekleneceğini ve bunun yanında faklı meslek liseleri açılacağını belirtti.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit