• resmi ilanlar

BU İFADE ÇOK CAN SIKAR!

2018-02-18 11:00:12

Bayan öğretmen, avukat ve mühendislerin sohbet ablası konuştu

Etkin Pişmanlık Hükümlerinden faydalanmak için Bolu Ağır Ceza Mahkemesine başvuran Sevde Baltacı’nın verdiği ifadeler ortaya çıkıyor. 2003-2007 yılları arasında yurt ve evlerde çeşitli görevler üstlenen Baltacı, 2007-2010 yılları arasında öğretmenlerden sorumlu olduğunu ve 2010-2015 yılları arasında da Bolu Barosuna bağlı avukatların katıldığı sohbetlerde abla olduğunu açıkladı. Baltacı sohbetlerine katılan, öğretmen, avukat ve mühendislerin isimlerini tek tek verirken, resimleriyle teşhis etti. Baltacı ayrıca erkek avukatlardan sorumlu olan kişinin de öğretmen Taner Temiz olduğunu açıkladı.

Özel Haber: Hakan Aydın

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında yasal süreç başlatılan Sevde Baltacı, 18 Ocak 2018 tarihinde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurarak Etkin Pişmanlık Hükümlerinden faydalanmak istediğini belirterek ifade verdi.

2003-2015 yılları içerisinde FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütü içerisinde kendisine verilen görevleri yerine getirdiğini belirten Baltacı, görevleri sırasında temasta olduğu tüm isimleri tek tek söyledi.

SOHBET ABLALARINDAN SORUMLUYMUŞ

Baltacı ifadesinde, “2007-2010 yılları arasında Bolu'da eğitim mesulü olarak görev yaptım. Öğretmenlerin sohbetlerini veren ablalardan sorumluydum. Bu pozisyon 'hadim' denilen ildeki bayan yapılanmasının en başında bulunan şahsa bağlı çalışırdı. Ben Bolu'ya geldiğimde, Gül isminde bir şahıs hadim olarak görev yapıyordu. Daha sonra Hafize Tosun bu görevi yapmaya başladı. Benim altında görev yapanlar, sohbet ablalığı yapan kişiler olurdu. Ben hadim ile sohbet yapan şahıslarla irtibatını sağlardım. Eğitim mesulü görevini 2010 yılına kadar sürdürdüm” dedi. 

5 YIL BAYAN AVUKATLARA SOHBET VERMİŞ

2010-2015 yılları arasında Bolu Barosu’na kayıtlı bayan avukatlara sohbet verdiğini belirten Baltacı, “Avukatlardan sorumlu olduğum dönemde 'Sibel' kod ismini kullanan Kadriyle Gencer hepimizden sorumlu olan şahıstı. Bu benim ByLock programımda da eklidir. İstanbul'da yapılacak toplantılara bizi yönlendiren Kadriye idi. Toplantıların yapılacağı yer ve tarih bize ByLock ile bildirilirdi. Şu an sizin davanızda tutuklu yargılanan Taner Temiz ise erkek avukatlardan sorumlu olan görevliydi. İstanbul'da 7-8 kez toplantı yapıldı. Bu toplantılara katıldım. Bu toplantı masraflarını Tamer Temiz karşıladı." ifadelerini kullandı.

SOHBETLERE KİMLER KATILMIŞ

Düzenlediği sohbetlere katılanlar hakkında bilgi Sevde Baltacı, “2010-2015 yılları arasında düzenlediğim sohbet toplantılarına zaman zaman gelerek dini bilgilerini artırmak isteyen bayan avukatlarda vardı. Bu avukatlar, F.T., Ö.A.G., E.K., E.T. ve B.B.’dir. Himmet veya kurban bağışı adı altında her hangi bir para vermezler, katıldıkları sohbetlerde siyasi konuşmaların yapılmamasını isterlerdi. Bu isimlerin yanı sıra N. Ç., V.B., A.Ç., Ü.D., N.S. ve D.Ç.K. isimli bayan avukatlara sohbetler verirdim” dedi.

BAYANLARIN MÜTEVELLİLERİ DE VARMIŞ

2003-2015 yılları arasında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün çeşitli kademelerinde görev yaptığını belirten Sevde Baltacı, “Ben bir dönem Bolu’da bulunan yurt ve evlerle de ilgilenmiştim. Bu sohbetlere bayan mütevelli heyet üyeleri olan Oktay Güneş’in eşi Habibe Güneş, Adnan Daylan’ın eşi Gülhan Daylan, Erol Altıntaş’ın eşi A.A. ve Ahmet Nuri Gürsoy’un eşi Y.G.’de katılırlardı” ifadelerini kullandı.

59 İSİM HAKKINDA BİLGİ VERMİŞ

 

Sevde Baltacı verdiği ifade de 7’si tutuklu, 4’ü serbesti, 5’i şüpheli, 28’i işlem kaydı olmayan, 3’ü firari, 1’i yetkisizlik verilerek dosyası İstanbul’a gönderilen ve 11’i Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılan isimler hakkında bilgiler verdi.  

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • hacı  (18.02.2018 21:04:09)

  Niye can sıksın kı Fetöcülerin Canını Sıkar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit