• resmi ilanlar

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI'NA KAVUŞTU

2018-02-15 16:05:21

15 Temmuz Gazisi Emir Emre Işık'aCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası Beratı Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.

15 Temmuz 2016’da Ankara Çankaya’da tank ile mücadele esnasında yaralanan Gazi Emir Emre Işık’a Devlet Övünç Madalyası Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından Valilik Makamında düzenlenen tören ile verildi.

 

İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Gazi Emir Işık’a Devlet Övünç Madalyası’nı takdim eden Vali Baruş, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adına Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için 15 Temmuz 2016 tarihinde sergilemiş olduğunuz üstün feragat ve fedakarlıktan dolayı bu madalyayı size takdim etmekten son derece onur duyuyorum. Milletimiz, sizin bu fedakarlığınıza her zaman minnettar kalacak. Allah bundan sonra size ve ailenize sağlık, sıhhat versin. Hüsamettin Amcamızı ve Menice Annemizi de böyle vatanını seven ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir evlat yetiştirdikleri için tebrik ediyorum" dedi.

 

Gazi Emir Emre Işık’ın babası Hüsamettin Işık da oğlunun Devlet Övünç Madalyası ile ödüllendirilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Sizlere ve Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun" dedi.

 

Valilik Makamı’nda düzenlenen törene, 15 Temmuz Gazisi Emir Emre Işık ile annesi Menice Işık, Babası Hüsamettin Işık, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit