• resmi ilanlar

KANSER-SİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ 1 YAŞINDA

2018-02-13 11:00:03

Bolu- Gölköy de Lösemili Melekler Eğitim Derneği tarafından Bolu Belediyesinden kiralanan alanda uygulamaya konulan Kanser-Siz Yaşam Merkezi Projesi Şubat ayında 1. yılını kutluyor.

Alanda bulunan atıl binanın Bolu Belediye Başkanlığı tarafından Lösemili Melekler Eğitim Derneği Genel Merkezine Şubat 2017 de tahsis edilmesi ile birlikte alanda tadilata ve yeniliğe gidildi. Bir mutfak, etkinlik alanı, 2 adet engelli tuvaletleri ile birlikte alanın çevre düzenlemesi yapıldı. Tadilat ve çevre düzenlemesinin tamamını değişimin öncüsü Alemdar İnşaat firması karşılayıp, derneğe büyük bir imkan sağladı.

 

 

VALİ YARDIMCIMIZ VE YETKİLİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Kanser-Siz Yaşam Merkezi Projesinin 1. Yıl dönümünde Vali Yardımcımız Ahmet Atılgan, Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Albay Abdulkadir Kavuncu, Ak Parti İl Başkanımız Nurettin Doğanay, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Timuçin Erem ve yetkililer ziyaret etti.

Ziyarete gelen yetkililere Lösemili Melekler Eğitim Derneği Genel Başkanı Elvan Coşkun, Kanser-Siz Yaşam Merkezi, Hasta ve Hasta yakınlarımızın sorunları ile İlimizdeki Onkoloji Alanıyla ilgili ihtiyaçlar, hakkında bilgiler verdi.

 

ALEMDAR İNŞAAT DESTEĞİNİ HİÇ ESİRGEMEDİ

Alanda bulunan binanın ve iki adet engelli tuvaletinin tadilatını ve çevre düzenlemesinin tamamını  gerçekleştiren Değişimin Öncüsü Alemdar İnşaat, projeye uygulama sırasında da kesintisiz olarak desteğini sürdürüyor. Kanser-Siz Yaşam Merkezinde Kanser Hastaları ve yakınları, Engelli ve ihtiyaç sahipleri ve gönüllüler ücretsiz olarak yararlanıyor. Her türlü etkinliğin ücretsiz düzenlendiği ve ikramların ücretsiz olarak sunulduğu merkezde engelliler için ve mesire alanını kullanmaya gelen vatandaşlar içinde iki adet tuvalet mevcut. Bu tuvaletlerin temizlik malzemeleri temini ve günlük temizliği dernek üyelerince gönüllü yapılmakta.

 

DAHA YAPACAK ÇOK ŞEYİMİZ VAR.

Lösemili Melekler Eğitim Derneği Genel Başkanı Elvan Coşkun, “Proje ile ilgili olarak,

Projemiz 2018 yılında da devam ediyor. Kasım ayına kadar her hafta salı akşamları ücretsiz yemekli bilgilendirme toplantıları yapıldı. Bu toplantılarda hasta, hasta yakınları, engelli ve ihtiyaç sahibi aileler ile gönüllü ve üyelerimiz katıldı. Şenlik havasında geçen toplantılarımızda,150 ila 400 kişiyi ağırlama fırsatı bulduk.  Bu etkinliklerimizin 7’sini bizzat Alemdar İnşaat firması düzenleyerek hasta ve yakınlarının proje alanına ulaşımından, ağırlanmasına kadar her türlü ihtiyaçlarını firma karşıladı. Etkinliklere bizzat katılan Alemdar İnşaat firması Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar Beyde hastalara büyük moral oldu. Sağlıklı üyelerimizi de ağırladığımız toplantılarda erken teşhis ve tanının önemini anlatma fırsatı bularak, halkımızı KETEMe yönlendirdik. Havaların ısınmasıyla Hasta ve hasta yakınlarına, gönüllü ve üyelerimize ücretsiz yemekli bilgilendirme toplantıları na devam edeceğiz" dedi.

 

TEŞEKKÜRLER BOLU HALKINA

Projenin Başında bulunan Lösemili Melekler Eğitim Derneği Genel Başkan Vekili Nedret Coşkun, başladığımız günden beri Bolu halkımızın desteği için, teşekkür ettiklerini, hasta, hasta yakını, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olduklarını belirtti. Bu süreçte de her konuda koşulsuz desteğini esirgemeyen Abdullah Alemdar Beyede şükran ve minnet borçluyuz, sağolsunlar yanımızda yer alıp destek verdikleri için, diye sözlerini tamamladı.

 

 

Lösemili Melekler Eğitim Derneği Kanser-Siz Yaşam Merkezi Projesi uygulama alanında her hafta sonu Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğunu ve hafta sonu ücretsiz sıcak içecek ikramı yapılmakta olduğunu belirten Yaşanabilir Bir Gölköy Projesi Yürütme Temsilcisi Serdar Öztekin, Bolu'da Amatör Olta Balıkçıları olarak hizmetlerini Lösemili Melekler Eğitim Derneği KANSER-SİZ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ alanında, hasta ve hasta yakınlarına destek olarak sürdürmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Selçuk Sezer  (16.02.2018 20:01:08)

  Nice yıllara sağlıklı güzel günler mutlu huzurlu yaşam dileği ile inşallah emeği geçen desteği olan bu oluşumun yanında ardında hertürlü desteğini esirgemeyen büyüklerime ve herkeze sonsuz teşekkürler

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit