• resmi ilanlar

FAKIBABA AK PARTİ'DE

2018-02-12 11:00:03

Bolu Belediyesinin eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında düzenlediği laptop dağıtım törenine katılmak üzere Bolu'ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Binasında partilileri ile bir araya geldi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti Bolu İl Başkanlığı ziyaretine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer katıldı. Burada bir konuşma yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bolu ile ilgili bilgiler vererek konuşmasına başladı. Doğanay, “Bolu ili %64’ü ormanlarla kaplı, belediye başkanımızın da tabiatın kalbi diyerek adlandırdığı, Türkiye’nin markası bir şehirdir. Uzun bir aradan sonra Tarım Bakanlığı nezdinde bir ziyaret oluyor bu. Bunu önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Bolu’muz özellikle kanatlı sektöründe, %30 oranında bir temsil noktasındadır. Burada, şehrin gelişimi açısından baktığımız zaman, sağlık, spor ve turizm kenti, onunla birlikte de kanatlı sektörünü de işin içine almak zorundayız. Bolu’da, 2 binin üzerinde tesis var. Bu tesisleşmelerin yenilenmesi ile birlikte Bolulu hemşerilerimizin ruhsat sorunu olan kümesleri var 400 civarında. İnşallah, bu konuda da sizlerden önümüzdeki torba yasada çıkacağının müjdesini de inşallah hemşerilerimize verebiliriz.

 

 

AK Parti Bolu Teşkilatları olarak 2002 seçimleri ve 2007 seçimlerinde Bolu’da 3-0 yapmış bir teşkilat. Ama daha sonrasında 2-1 şeklinde devam etti. Ama son iki genel seçimde ortalamanın üzerinde ama 3. Sıra milletvekiline çok az bir farkla kaçıran bir teşkilat var. İnşallah yeni yapmış olduğumuz binamızda şunun sözünü de verelim. İnşallah önümüzdeki seçimlerde daha önce nasıl Bolu’da 8 ilçe belediyesinin 8’ini de nasıl aldıysak, 3 milletvekilinin 3’ünü de nasıl aldıysak, AK Parti Bolu Teşkilatları birlik ve beraberlik içinde 3-0’ı yaparak, yerelde de tüm belediyeleri alarak, Bolu’dan Ankara’ya selam gönderecek.” diye konuştu. Doğanay’ın ardından konuşmasını yapan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu’da sulanabilir tarım arazisi sayısının maksimuma çıkartıldığını ifade etti. Küpçü konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Tarım arazileri burada tabiri caizse, normal arazinin içinde endemik kalıyor o kadar az. %18 tarım arazisi var. Hamdolsun bakanlığınızın, hükümetimizin, sizlerin desteği ile Bolu’da sulanabilir arazi sayımızı maksimuma çıkartıyoruz. Tekkedere Barajı marifetiyle, 155 bin dekarlık bir alan, ki bu da bizim için çok önemlidir. Seben’de de bir 40 bin dönümlük alan var. Bolu tabiri caizse Bolu’nun Iğdır’ıdır. Münbit bir coğrafyadır, endemik bitkiler vardır. İnşallah o alanda da çalışmalarımız başladı. Kıbrıscık’ta Alanhimmetler Bölgesi de inşallah toprak toplulaştırılması ile sulu tarıma kavuşmuş olacak. Tarım Bakanlığının bu meyandaki desteklerini ziyadesiyle görüyoruz. Buna ilişkin hassasiyetlerimizi de aktardık. Kanatlı sektöründe tabiri caizse, sektörün duayeniyiz.”

 

 

Ziyaretin devamında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da bir konuşma yaptı. Yılmaz, “Burada çok ciddi bir projenin başlangıcında destekleri için bakanımıza teşekküre gittik. Türkiye’de ilk defa engellilerin yaşam merkezi oluşturduğumuz, birkaç bakanlığı ilgilendiren bir projemizde şehir içinde kalan meranın meradan çıkartılması konusunda bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisinden bir talebimiz daha oldu. Mahalle içinde kalan meraların tamamının belediyelere verilmesi konusunda hükümetle yapacağı çalışmalardan dolayı da şimdiden kendisine teşekkür ediyoruz. Bolu’ya ve bize gösterdiği bu alakadan dolayı, kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte tarımsal anlamdaki çalışmalarda da müşterek çalışacağımızı ifade ediyorum.” dedi. Ziyarette son konuşmayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptı. 2019 yılının AK Parti için çok önemli bir yıl olduğuna dikkat çeken Fakıbaba, “2019 yılı sadece partimiz için değil, Türkiye adına çok önemli bir yıl olacak. Hiç boş durmamamız lazım. Başta bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, bütün teşkilatımız gece gündüz demeden, özellikle bu bağlamda kadın kolları ve gençlik kollarına büyük iş düşüyor. Çok çalıştınız ama son bir hamle ile 2019 hem bütün belediyelerin, hem de inşallah 3-0 yaparak cumhurbaşkanımızı yeni bir sistemde onu külliyeye oturtmak hepimizin önemli görevlerinin başında geliyor. Bunu başaracağımıza ben yürekten inanıyorum.

 

 

Hem üreticinin, hem sanayicinin hem de 80 milyon tüketicinin bakanıyız. Arada fark gözetmeksizin bu göreve devam edeceğiz. Sizlere layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Açık şeffaf şekilde görevimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit