• resmi ilanlar

Karaköy Mahallesi “Bizim Mahalle” etkinliğine ev sahipliği yaptı

2018-02-11 11:00:05

Bolu Belediyesi'nce her ay farklı bir mahallede düzenlenen ‘Bizim Mahalle” etkinliklerinin 15'ncisi Karaköy Mahallesi'nde gerçekleşti. Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan çeşitli gösteriler, dergi dağıtımı ve stantların gezilmesi gibi etkinlikler sayesinde renkli gösterilere sahne olan etkinliğe, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nce eski mahalle medeniyetinin geliştirilmesi ve mahalle kültürünün canlanması amacıyla başlatılan ‘Bizim Mahalle’ Projesi’nin 15’ncisi Karaköy Mahallesinde gerçekleşti. Karaköy Mahallesi sosyal tesisinde, Cuma namazı sonrası düzenlenen 15. Bizim Mahalle etkinliğine AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen, AK Parti İl Başkan Vekili Mazhar Bozoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Eker, muhtarlar,  kurum müdürleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Mahalle sakini Öztürk’ten teşekkür

Büyük ilgi gören etkinlik, Karaköy Mahallesi halkı adına İslahattin Öztürk’ün konuşmasıyla başladı. Öztürk,  Bizim Mahalle Dergisi Karaköy sayısının kendilerinin gurur kaynağı olduğunu belirtti. Mahallede yapılan çalışmalardan ve eksikliklerden de bahseden Öztürk, konuşmasında şunları söyledi: “Sayın Başkanımız mahallemize içinde sosyal tesis ve spor alanlarının da bulunduğu mükemmel bir park kazandırdı. Elbette her mahallenin sorunları olduğu gibi Karaköy Mahallesi’nin de giderilecek sorunları mevcuttur. Bu sorunların böyle çalışkan, giriştiği işlerde sonuç elde eden,  başarılı başkanımız olduğu müddetçe bu sorunların en kısa sürede çözüleceğine inancım tamdır. En kısa zamanda mahallemizin doğalgaz altyapısının da giderilmesini istirham ediyor, sayın başkanımıza da hizmetlerinden dolayı mahallem ve şahsım adına şükranlarımızı sunuyorum.”

 

Anaokulu öğrencileri renk kattı

Mahalle sakinlerinden İslahattin Öztürk’ün konuşmasının ardından, Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu öğrencileri çeşitli gösterilerde bulundu.  Etkinlikte sahne alan 5/A sınıfı öğrencileri jimnastik gösterisi yaparken, 5/B sınıfı öğrencilerinden oluşan koro da söylediği İngilizce şarkılarla hem eğlendi, hem de eğlendirdi. Ayrıca 5/C sınıfı öğrencileri de okudukları İstiklal Marşı ile protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

 

Başkan Yılmaz mahalle sakinlerine hitap etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, öğrencilerin gösterilerinin ardından salonu dolduran vatandaşlara hitap etti.  Bolu’nun 4 mevsimin doyasıya yaşandığı, 200 kadar göl ve göletinin olduğu mükemmel bir şehir olduğunu belirten Belediye Başkanı Yılmaz, turizm, sağlık, spor ve üniversite şehri olma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.

 

“2023 yılında dünyanın ilk 10 şehri arasına gireceğiz”

“Allah’ın bahşettiği coğrafya ile uyumlu bir şehir hayal ediyoruz.” diyen Yılmaz, şehrin 2023 hedeflerinden de bahsederek “Bu konuda önemli mesafeler kat et ettik. Ülkemizin 2023 hedefleri olduğu gibi Tabiatın Kalbi Bolu’muzun da var. Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 yılında ülkemiz için dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefi koymuştu. Bizlerde diyoruz ki; 2023 yılında dünyanın yaşanılabilir ilk 10 şehri arasına gireceğiz. İnşallah sizlerin, milletimizin desteğiyle her şeye rağmen bu hedeflerimize ulaşacağız.” dedi.

 

İmza attığı ilk proje hediye edildi

Konuşmasının ardından Başkan Yılmaz’a Abant İzzet Baysal Üniversitesi yolu üzerindeki “Karaköy Köprüsü” ile ilgili bir sürpriz yapıldı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nce yapılan sürprizde Başkan Alaaddin Yılmaz’ın mühendislik mesleğine ilk adım attığı yıllarda Bolu’da hayata geçirdiği ilk proje olan köprünün projesi hediye edildi. Proje örneğini AK Partili Erdem’in elinden alan Yılmaz, adeta geçmişe yolculuk yaparak, duygu dolu anlar yaşadı.

 

‘Karaköy Mahallesi’ özel sayısı dağıtıldı

Gerçekleşen proje sürprizinin ardından etkinlik, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘Bizim Mahalle Dergisi’nin dağıtımıyla devam etti. Belediye Başkanı Yılmaz, AK Partili Ekrem Erdem, Karaköy Mahallesi için özel hazırlanan Bizim Mahalle Dergisi Karaköy sayısını mahalle sakinlerine takdim etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem dergi dağıtımından sonra salondakilere hitap etti ve mahalle kültürünün önemine değindiği konuşmasında Bizim mahalle etkinliğinden övgüyle bahsetti.  Bugün burada hep birlikte bir güzelliği yaşıyoruz diyen Erdem, “Mahalle kültürü çok önemlidir. Bizim mahalle önemli. Mahalleyi ‘bizim’ yapmak önemli. Günümüzde herkes mahallelerde otellerde kalır gibi kalıyor. Mahallelerle hiçbir alakası yok. O bakımdan bu etkinliği ben çok önemli buluyorum. Belki bugün şu elinizin altındaki derginin çok önemi olmayabilir. Ancak 50-100 yıl sonra çocuklarınız, torunlarınız onlara baktığı zaman çok daha anlamlı görecekler. İnanıyorum ki en büyük hizmeti bugüne değil, geleceğimize yapıyoruz. Bu muhteşem bir şey…”  diye konuştu.

 

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la ilgili de değerlendirmelerde bulunan İstanbul Milletvekili Erdem, “Bolu’muzun çalışkan belediye başkanı Alaaddin beyi ben tebrik ediyorum. Güzel şeyler yapıyor. Bizler de bu güzellikleri orada, burada paylaşıyoruz. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Etkinlikte ayrıca, Bolu Belediyesi ve çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından tanıtım stantları da açıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile diğer protokol üyeleri, stantları gezerek etkinliği tamamladı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit