• resmi ilanlar

TARAYALIM SAĞLIKLI GÖZLERE SAHİP OLALIM

2018-02-01 11:00:08

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bolu İl Sağlık Müdürlüğü arasında 1.2.3. ve 4. sınıflardaki öğrencilerine yönelik “Tarayalım Sağlıklı Gözlere Sahip Olalım “ projesinin protokolü imzalandı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bolu İl Sağlık Müdürlüğü arasında 1.2.3. ve 4. sınıflardaki öğrencilerine yönelik “Tarayalım Sağlıklı Gözlere Sahip Olalım” projesinin protokol metni, Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol ve Bolu Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz tarafından imzalandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde bu gün bu protokole imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İl Sağlık müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında ortak bir projeye inşallah imza attık. Bu proje kapsamında tarayalım sağlıklı gözlere sahip olalım sloganı ile çıktık. İnşallah Bolu ilinde merkezde 1.2. 3. ve 4. sınıflarda olan çocuklarımızın göz taramalarını Bolu İzzet Baysal Hastanesinde bulunan göz doktorlarımız fedakarca inşallah yapmış olacağız. Bu protokol çerçevesinde bütün okullarımızda ikinci dönem taramayı planlıyoruz. Bu tarama sonrasında da uzmanlar tarafından bir problem tespit edilen çocuklarımızın da daha sonra devlet hastanesinde dolduğumuz formla daha kolay başvurmalarını ve bu tedavilerin hızlı bir şekilde öncelik tanınarak yapılmasını sağlayacağız. Böylelikle tespit edilemeyen gözden kaçan ihmale gelen hastalıkları hızlıca çözümü noktasında biz sağlık müdürlüğü olarak doktorlarımızla çalışanlarımızla hızlıca yapmış olacağız. Bu protokol noktasında verdiği destek sebebiyle sayın milli eğitim müdürümüz Yusuf Cengiz hocamıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.  İnşallah hayırlı bir süreç olur. Ve bu süreç sonrasında bütün ilçelerde dahil olur. Ve göz taramalarımızı bütün Bolu da yapmış oluruz.  Bu bir ekip işi ben bu ekibin barçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sayın Valimize vermiş olduğu destek nedeniyle çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

“ÖĞRENMEDE GÖRMEK ÇOK ÖNEMLİ”

 

Demirkol’un ardından açıklamalarda bulunan Bolu Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz ise; “Bugün Bolu Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte İl Milli Eğitim müdürlüğü olarak bir projeye imza atıyoruz. Tanıyalım sağlıklı gözlere sahip olalım projesi nedeniyle buradayız. Okullarımız da özellikle 1.2.3. ve 4. sınıflardaki öğrencilerimizin bu proje kapsamında göz taramaları gerçekleşecek. Bizim on çok sevindiğimiz de bu taramaların okullarımda yapılmış olması. En azından herhangi bir hareketliliğe neden olmadan kendi okullarında böyle bir taramanın gerçekleşecek olması bizleri ayrıca mutlu ediyor. Özellikle eğitim acısından çok önemsiyoruz. Çünkü biliyorsunuz öğrenmede görmek çok önemli.  İnsanlar öğrenmeyi farklı şekillerde yapabiliyor ama görerek öğrenme beklide öğrenmenin %60’lık %70’lik bölümünü oluşturuyor. O nedenle çocukların bu göz hastalıklarının daha önce tespit edilmesi ve tedavi sürecinin başlatılması çok önemli. Sizlerde biliyorsunuz. Hepimiz öğrencilik yaptık.  Tahtaya uzak bir mesafede olan bir öğrencimiz uzağı göremiyorsa tahtaya okuyamıyor ve öğrenme ortamından uzaklaşmış oluyor. Bu acından bir bu projeyi çok önemsiyoruz. Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Sayın valimiz Aydın Baruş’a da bu projeyi himayesi altına aldığı için ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.  

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit