• resmi ilanlar

BOLU'NUN DİŞ SAĞLIĞI İÇİN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

2018-01-26 11:00:08

AİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında genel anestezi ile hasta tedavisine yönelik protokol imzalandı. Protokol gereği engelli hastalar, küçük çocuklar ve büyük çaplı cerrahi operasyonlar İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde, Diş Hekimliği Fakültesi'nden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak.

Protokole göre, diş tedavilerinde genel anestezi uygulamasının zorunlu olduğu zihinsel veya tedaviyi olumsuz etkileyebilecek bedensel engeli olan hastalarda, tedavi için ikna edilemeyen küçük yaştaki çocuklarda, korku ve endişe duyan hastalar ile daha büyük ağız, diş ve çene cerrahisi operasyonları, İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde, Diş Hekimliği Fakültesi’nden gelecek uzman ekiple birlikte yapılacak. Böylece, tedavi sürecinde genel anestezi uygulanması gerekli olan hastalar, Bolu ilimiz dışında yer alan diğer büyük şehirlerdeki Devlet Hastanelerine veya Üniversitelere gitmek zorunda kalmayacak.

Protokol metni, Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Oruçoğlu ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mustafa Gürdal tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında, Diş Hekimliği Fakültesi’nin hizmet sunumunda ihtiyaç duyduğu radyolojik görüntüleme (MR-BT-Ultrasonografi) ve raporlama, anestezi, hemşirelik hizmetleri, tıbbi bakım, yatak ve bileşenleri, yemek ve çamaşır hizmetleri, temizlik hizmeti, tıbbi malzeme, ilaç ve patolojik tetkik laboratuvar hizmetleri, bedeli ödenmek koşuluyla İzzet Baysal Devlet Hastanesi tarafından karşılanacak. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Uğur  (26.01.2018 23:42:34)

  Tüm idarecilere Teşekkür ederiz . Gerçekten böyle bir hizmete Bolumuzdaki engelli hastaların ihtiyacı vardı.Sebeb ve vesile olanlardan Allah razı olsun.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit