• resmi ilanlar

O ALBAY GÖREVİNE İADE EDİLDİ!

2018-01-12 11:00:10

Güneşer'e mahkeme de posta koymuştu

Olağanüstü Hal Kanunu’nun 4.maddesine göre alınan karar doğrultusunda 697 sayılı KHK, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararnamede darbe teşebbüsünden sonra tutuklanarak cezaevine konulan Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir’de görevine iade edildi. Yargılandığı dönemde ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Güneşer’in kendisine verdiği emirleri tek tek anlatan Güvenir, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifade sırasında sert ifadeler kullanarak Güneşer’i terslemişti.

Haber: Hakan Aydın

Yayınlanan KHK listesinde görevine iade edilenler arasında dikkat çeken isimler yer alıyor. Bu isimlerden bir tanesi Jandarma Albay Bilal Güvenir. Düzce İl Jandarma Komutanıyken 15 Temmuz gecesi kendisine emirler yağdıran sözde Bolu-Düzce Sıkı Yönetim Komutanı(!) İsmail Güneşer’in hiçbir emrini yerine getirmemiş, ancak sonrasında bylock kullanıcısı olduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

ASKERLEİN DAVASINDA İFADE VERMİŞTİ

Tutukluluk süresince Bolu’da bulunan cezaevinde kalan Bilal Güvenir, Bolu’da darbe teşebbüsüne katıldıkları için yargılanan askerlerin davasında ifade vermişti. Bilal Güvenir 15 Temmuz akşamı için şunları söylemişti;

23.37’de İsmail Güneşer beni arayarak Bolu-Düzce Sıkı Yönetim Komutanı olduğunu söyledi. Daha öncede aramış ancak toplantılarda olduğum için bakamamıştım. Kendisinin Bolu Düzce Sıkı Yönetim Komutanı olarak görevlendirildiğini, Düzce Valisi’ni görevden alarak yerine kendimi oturtmamı, Belediye başkanlığına da Düzce CHP İl Başkanını oturtmamı, Emniyet Müdürlüğü’ne ise jandarmadan bir şube müdürünü oturtmamı söyledi. Emri uygulamayacağımı söyledim. Bunun üzerine beni ikna etmeye çalıştı. Hatta ima yoluyla tehdit etti. Ertesi günü Düzce’de olacağını söyledi. Bolu’ya da aynı emirleri verdiğini belirtti. Telefonu kapattıktan sonra İstanbul’da benden sorumlu olan kişiyi aradım ve konuşmayı anlattım. Oda bana daha önce seçilmiş iradenin yanında yer alacağız emrini tekrarladı. Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Türker Yılmaz’ı aradım ve Güneşer’in kendisini arayıp aramadığını sordum. Yılmaz arandığını ve emirler aldığını söyledi. Bunun üzerine ne yapacaklarını sordum ve Yılmaz bilemediğini söyledi. Ben uygulamayacağımı söyleyerek telefonu kapattım. Bolu ile Sakarya’dan Düzce’ye olabilecek saldırılara karşı tedbirler aldırdım. Güneşer ile tek görüşmem oldu. Benim olay tarihinde 400 personelim vardı. Kanunsuz emri uygulamak isteseydim, emniyet güçlerini de yanıma alarak emri yerine getirebilirdim.

SEN BENİM FETÖ’CÜ OLDUĞUMU NEREDEN BİLİYORSUN?

Düzce Alay Komutanı Bilal Güvenir’in ifadesinin ardından söz alan İsmail Güneşer, “Benim FETÖ’cü olduğum iddia ediliyor. Ancak FETÖ’den tutuklu bulunan sanığa emir veriyorum. Güya yapmıyor. Ben FETÖ’cü olsam verdiğim emri yapardı’ demesi üzerine araya giren Düzce Alay Komutanı Güvenir, “Sen benim FETÖ’cü olduğumu nerden biliyorsun ki” diyerek çıkıştı

BİLAL GÜVENİR GÖREVİNE İADE EDİLDİ

 

Bylock kullandığı gerekçesiyle cezaevine konulan Bilal Güvenir’in Mor Beyin uygulaması mağdurlarından olduğu belirlenerek tahliye edilmişti. Bilal Güvenir yayınlanan son kararnameyle görevine iade edildi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit