• resmi ilanlar

FETÖ ÇÖZÜLMEYE BAŞLADI!

2018-01-11 11:00:14

13 ASKER İTİRAFÇI OLUNCA SERBEST KALDI!

15 Temmuz darbe girişiminden 17 ay sonra FETÖ üyesi olduğunu itiraf eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in Koruma Müdür Yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın’ın itirafçı olmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından jandarmaya yönelik yapılan operasyon sonrası gözaltına alınan 20 askerden 13’ünün etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olması ve serbest bırakılmasının FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nde ki çözülmeyi hızlandıracağı tahmin ediliyor.

 

Haber: Hakan Aydın

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, ankesörlü telefonlar aracılığıyla örgütün mahrem yapısındaki kişilerle iletişim kurdukları değerlendirilen FETÖ/PDY'nin, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan birimlerine sızmış üyelerinin tespiti amacıyla başlatılan çalışma kapsamında, 19 muvazzaf ve 1 görevden uzaklaştırılmış jandarma hakkında yakalama kararı çıkarılmış, Bolu, İstanbul, Bitlis, Çankırı, Erzurum, Bingöl, Ordu ve Ankara'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 şüpheli gözaltına alınmıştı.

13 ASKER SERBEST BIRAKILDI

Nöbetçi hakimliğe çıkarılan 19 askerden Yüzbaşı Cebrail Kalır, Uzman Çavuş Baki Hamurcu ve astsubaylar Servet Akyüz, Aydın İnce, Özkan Çakır ile Sedat Arıcı tutuklandı. Ancak verdikleri bilgiler sonrası FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne ait bilgileri paylaşan Ast. Çvş. M.E. S., Ast. Kd. Ü. Çvş. M.A., Ast. Çvş. S.A., Uzm. Jan. S. B., Ast. Çvş. A.B., Ast. Çvş. B.E., Ast. Çvş. M.Y., Uzm. Çvş. D.Ü., Uzm.Çvş. O.Ç., Uzm. Çvş. Ö.K., Ast. Çvş. R.Ü., Ast. Çvş. R.G. ve Uzm. Çvş. H. T. mahkeme tarafından Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldı.

YENİ ÇÖZÜLMELER BEKLENİYOR

 

Cumhuriyet Savcılıkları ve kolluk kuvvetlerinin özellikle emniyet ve TSK bünyesinde bu güne kadar kendini gizlemeyi başarmış FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyelerini açığa çıkarmak amacıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yeni ifadelerle çok sayıda isme ulaşıldığı bilgisi verilirken, elde edilen isimlere yönelik operasyonların kısa süre sonra başlayacağı da gelen bilgiler arasında. Özellikle şu aşamada çenberin daraldığını düşünen örgüt üyelerinin, kolluk kuvvetlerine teslim olarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyecekleri tahmin ediliyor. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Halil  (09.07.2018 12:26:38)

  Vatan.hayinleri.salmayin.oh.olmus

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit